PILNE! Ambasada Izraela opublikowała szokujące oświadczenie! Będą problemy

Udostępnij:

Działalność ambasady Izraela w Polsce została zawieszona. Tak wynika z oświadczenia wydanego przez izraelską placówkę,  która popadła w konflikt z ministerstwem finansów z Tel Avivu,  które radykalnie obniżyło jej finansowanie. 

– Oświadczenie Ambasady Izraela w Warszawie
30 października 2019

Nasza Ambasada, oraz wszystkie izraelskie placówki dyplomatyczne, będą dziś (30.10.2019) zamknięte, z powodu sporu pracowniczego z Ministerstwem Finansów Izraela.

Zmuszeni zostaliśmy do zawieszenia funkcjonowania naszej placówki, podobnie jak zamknięte zostały dziś izraelskie placówki dyplomatyczne na całym świecie. Wynika to z decyzji Ministerstwa Finansów Izraela, która naruszyła porozumienie podpisane pomiędzy dyplomatami, a Dyrektorem Generalnym Ministerstwa Finansów 21 lipca 2019. Decyzja ta wprowadziła jednostronną zmianę w istniejące od kilkudziesięciu lat procedury. W związku z tym Ambasada pozostanie zamknięta, usługi konsularne nie będą świadczone, a wejście na teren placówki zostanie ograniczone.

Dyplomaci izraelscy zawsze działają na rzecz dobra swojego kraju. Niestety wspomniana decyzja Ministerstwa Finansów nie pozostawia nam wyboru, ponieważ narusza podstawowe interesy Państwa Izrael. Mamy nadzieję na rychłe rozwiązanie tego kryzysu.

loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *