Łzy szczęścia w Australii! Jednak pojawiło się nowe zagrożenie

Udostępnij:

Australia – Prawdziwy cud w Australii, spadł deszcz po tym jak kontynent trawiły pożary, jednakże pojawiło się nowe zagrożenie – lawiny błotne.

Ta sytuacja została odebrana w Australii jak prawdziwy cud. Media podały informację o deszczu,  który spadł właśnie na obszarze kilku stanów w Australii. Nie ulega wątpliwości,  że zmiana pogody pomoże w opakowaniu pożarów.

Australia: W Australii spadł deszcz, jednakże pojawiło się nowe zagrożenie

Australia - Prawdziwy cud w Australii, spadł deszcz po tym jak kontynent trawiły pożary jednakże pojawiło się nowe zagrożenie - lawiny błotne
Australia – Prawdziwy cud w Australii, spadł deszcz po tym jak kontynent trawiły pożary jednakże pojawiło się nowe zagrożenie – lawiny błotne

Trzeba zaznaczyć, że aż tak gwałtownych ulew synoptycy się nie spodziewali. W stanie Wiktoria w niektórych miejscach spadło aż 66 litrów deszczu na metr kwadratowy. Według mediów w najbliższych dniach opady pojawią się również w Nowej Południowej Walii, Australijskim Terytorium Stołecznym i Queensland. Niestety może to przenieść także pewne konsekwencje.

“Mamy zredukowaną pokrywę wegetacyjną. Występuje wysoka koncentracja popiołu. W kontekście gwałtownych opadów tworzy to bardzo wrażliwy krajobraz. W krótkim czasie może to doprowadzić do powstawania lawin błotnych”

– ocenił Kevin Park z australijskiego Biura Meteorologii.

Źródło: Interia

Zobacz również:

Szok! Wiemy ile Julia Wieniawa zarobi w Tańcu z Gwiazdami
Awantura w PE. Beata Szydło wypunktowała Sikorskiego (wideo)
Jakub z “Rolnik Szuka Żony” jest w dramatycznej sytuacji! Dla niego to koniec
Fani w szoku! To już pewne – Michał szpak i znana gwiazda zostaną rodziną!
Widzowie w szoku! Królowa Życia jest w ciąży – wyznała że to nie Jacek jest ojcem
loading...

,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *