Tak się bawiła Platforma za publiczne pieniądze! Tyle kasy wyparowało z budżetu

Udostępnij:

Jak donosi “Gazeta Polska Codziennie” na jaw wychodzi kolejna, mało chlubna sprawa z czasów rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Według Pawła Brzezickiego – komisarza w spółce należącej do Polskiej Żeglugi Morskiej za czasów poprzedniego rządu firma została doprowadzona niemal do bankructwa, a w jej kasie brakuje … 300 milionów euro.

Co więcej, przeprowadzona kontrola w spółce Polsteam, która wchodzi w skład PŻM i zajmuje się pozyskiwaniem kontrahentów, pokazuje dość nietypowe wydatki nabywane za pomocą kart kredytowych, oczywiście za publiczne pieniądze. Chodzi tutaj o biżuterię za około 100 tysięcy dolarów, cygara za 40 tysięcy oraz … ekskluzywną bieliznę damską z firmy Victoria Street.

Jak można było się spodziewać, takie “produkty” raczej nie są zbyt potrzebne w procesie pozyskiwania kontrahentów i komisarz Paweł Wierzbicki mówi o tym, że 90 proc. wydatków było po prostu wyrzucaniem pieniędzy w błoto.

Chodzi tutaj o lata 2004-2016, które objęła kontrola:

– Takimi przykładami są biżuteria, którą kupiono za ok. 100 tysięcy dolarów, w tym brylanty, cygara w zawrotnej kwocie 40 tys. dol., czy też bielizna z ekskluzywnego salonu Victoria’s Secret. Takie zakupy nie są nam zupełnie potrzebne do prowadzenia naszej działalności – mówi komisarz.

Brzezicki zaznacza, że powyższe wydatki są jedynie wierzchołkiem góry lodowej, bo brakuje … 300 milionów euro:

– W okresie, kiedy grupą rządził poprzedni zarząd, zginęło gdzieś 300 mln euro, których dzisiaj brakuje w budżecie.(…)To jest kilkanaście milionów euro, które zniknęły na podstawie, nazwijmy to, lewych faktur. Co się stało z pozostałymi milionami, to wciąż ustalamy, bo w firmie nie ma nawet dokumentów – zaznacza komisarz.

Jak widać skala nieprawidłowości w Polskiej Żegludze Morskiej jest ogromna i w tym kontekście niezwykle obłudnie brzmią pohukiwania polityków Platformy Obywatelskiej oburzających się na nagrody dla członków rządu. Skala nieprawidłowości i złodziejstwa za poprzedniego rządu, w samej tylko PŻM jest przerażająca, a to jedynie jedna z afer.

Ciekawe, czy kiedykolwiek winni straty milionów złotych poniosą karę za swoje działania?

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Kotys udzielił wstrząsającego wywiadu. To koniec
Ostrowska z „Ranczo” przeżyła koszmar. Ujawniła coś przerażającego
Mucha prawie nago! Po raz kolejny… Serce staje
Zdrójkowski wrzucił zdjęcie z ukochaną i wywołał burzę. Co on jej robi?! Rodzinka.pl
Wiśniewski to bankrut! Ujawniono prawdę. To koniec
loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *