Radykalna decyzja rządu ws. koronawirusa

Udostępnij:

Koronawirus w Polsce i na Śląsku: Od jutra ma zostać wstrzymane wydobycie węgla w dwóch kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz także w 10 kopalniach Polskiej Grupy Górniczej.

Polecamy również: Piaseczny ostro o lewicy i LGBT. Tych słów mu nie darują

Taką informację na konferencji prasowej podał w poniedziałek wicepremier i minister aktywów państwowych – Jacek Sasin. Sytuacja związana z epidemią koronawirusa jest aktualnie najgorsza właśnie w tym południowym regionie naszego kraju.

Przede wszystkim największe ognisko dotyczy górników i ich rodzin. W tej sytuacji władze podjęli decyzję o zawieszeniu prac w kopalniach.

Koronawirus w Polsce i na Śląsku: Od jutra ma zostać wstrzymane wydobycie węgla w kopalniach

Polecamy również: Trzaskowski pogrążony przez własną żonę. Odpowiedziała szczerze

Cała Polska walczy z epidemią koronawirusa od początku marca. Od tego czasu minęły już trzy miesiące. Niestety w ostatnich dniach liczba chorych oscyluje na poziomie powyżej 500 nowych przypadków dziennie.

Jest to spowodowane między innymi sytuacją w województwie łódzkim oraz także na Śląsku, gdzie w miejscowych kopalniach odkryto olbrzymie ognisko COVID-19 wśród górników oraz ich rodzin. W tej sytuacji rząd podjął decyzję o tymczasowym zamknięciu kopalń.

Polecamy także: Grabowski powiedział co sądzi o Kaczyńskim. Opozycja w szoku

Chcemy doprowadzić do zduszenia ognisk epidemii. Dlatego podejmujemy nadzwyczajne działania. Te kolejne działania to czasowe wyłączenie pracy we wszystkich kopalniach, w których odnotowujemy dzisiaj zarażenia koronawirusem, a których załogi nie zostały w pełni przebadane na obecność koronawirusa.

mówił Sasin.

Sasin dodał również, że:

Co ważne, ustaliliśmy również, że wszyscy górnicy za ten okres postojowego otrzymają 100 procent wynagrodzenia. Czyli nie poniosą żadnych strat finansowych, strat ekonomicznych. Bardzo nam zależało na tym, żeby górnicy nie byli ekonomicznie karani za to, że w kopalniach doszło do zarażeń, które nas skłoniły nas do podjęcia takich decyzji

podkreślił Jacek Sasin.

Koronawirus w Polsce i na Śląsku: Od jutra ma zostać wstrzymane wydobycie węgla w dwóch kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej...
Koronawirus w Polsce i na Śląsku: Od jutra ma zostać wstrzymane wydobycie węgla w dwóch kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz także w…

Źródło: wPolityce

Polecamy również:

Czarna doba w Polsce. Nowe ognisko koronawirusa. Porażające dane resortu

Poseł PiS sprowadził Olejnik do parteru! Puściły jej nerwy

Polecamy również:

Nowacka także postradała zmysły? Zobacz co powiedziała o Kaczyńskim

Sekret również Kaczyńskiego ujawniony! Tego nie wiedział nikt

Polecamy również:

Nie żyje wieloletni poseł na Sejm. Polska w żałobie

Polskiej aktorce pękł tętniak! Wiemy co się z nią dzieje

, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *