To nie żart! Polskie wojsko “okupuje Czechy”

Udostępnij:

Polskie wojsko właśnie okupuje Czechy i to nie jest żaden żart! Informacja na ten temat w pierwszej kolejności podała wrocławska Gazeta Wyborcza,  a za nią kolejne media.

CZYTAJ TEŻ: Komorowski totalnie odleciał! Chamsko obraził Andrzeja Dudę

Aktualnie na podstawie dostępnych informacji wynika, że fakt zajęcia przez polskie wojsko fragmentu terytorium naszego południowego sąsiada jest faktem. Na domiar wszystkiego chodzi o…kapliczkę. Jak doszło do całej sytuacji i czy jest w tym więcej przypadku czy zamierzonego działania? Nie ulega wątpliwości,  że na pierwszy rzut oka sytuacja wygląda wręcz komediowo.

Polskie wojsko właśnie okupuje Czechy

Czeski portal Denik podał informacje o incydencie granicznym pomiędzy Polską a Czechami. Chodzi o granicę, którą wyznacza niewielki potok o nazwie Troja. Z jednej strony leży polska wieś Pielgrzymów. Z kolei po drugiej czeski Pelhrimov. W odległości trzydziestu metrów od rzeki znajduje się stara kapliczka, która pełni funkcję lokalnej atrakcji turystycznej.

Do końca maja polscy żołnierze pilnowali granicy w Pielgrzymowie w związku z panującą epidemią koronawirusa. W pewnym momencie jednak z bliżej nieznanych powodów przekroczyli Troję i przenieśli swój dotychczasowy posterunek graniczny przy kapliczce.

Z informacji czeskich  mediów wynika,  że Polacy byli uzbrojeni w pistolety maszynowe. Na dodatek miejscowi nie mogli się zbliżyć do kapliczki. Polscy wojacy nie pozwalali także mieszkańcom na zbliżanie się bliżej niż 10 metrów od obiektu.

Z informacji wynika również,  że Polacy nie pytali Czechów o możliwość przekroczenia granicy. Nieoficjalnie cała sytuacja jest po prostu zwykłym nieporozumieniem.

Polskie wojsko właśnie okupuje Czechy i to nie jest żaden żart! Informacja na ten temat w pierwszej kolejności podała wrocławska Gazeta Wyborcza
Polskie wojsko właśnie okupuje Czechy i to nie jest żaden żart! Informacja na ten temat w pierwszej kolejności podała wrocławska Gazeta Wyborcza

Źródło: Gazeta Wyborcza

Polecamy także:

Gwiazdor TVP zaatakował Kaczyńskiego. Żąda przeprosin

Barbara Kurdej-Szatan chciała pomóc. Obrzydliwy hejt

Nie żyje wieloletni poseł na Sejm. Polska w żałobie

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *