Damięcki atakuje PiS, ale zapomniał kim był jego ojciec? Sam się przyznał

Udostępnij:

Mateusz Damięcki zasłynął w ostatnim czasie z ataków na rząd PiS oraz prezesa rządzącego ugrupowania, którym jest Jarosław Kaczyński. Mało kto jednak pamięta, że rodzina Damięckiego ma w swojej historii bardzo nieprzyjemny incydent związany z przeszłością jego ojca. W 2007 roku do opinii publicznej dostała się informacja mówiąca, że Maciej Damięcki (ojciec Mateusza Damięckiego) był tajnym współpracownikiem służby bezpieczeństwa. Aktor miał donosić przede wszystkim na swoich kolegów z pracy. Na liście znaleźli się między innymi Marek Konrat, Piotr Fronczewski oraz Daniel Olbrychski.

Mateusz Damięcki i ataki na rząd PiS

Mateusz Damięcki od pewnego czasu bardzo mocno zaangażował się w bieżące sprawy polityczne w Polsce. Syn Macieja Damięckiego w szczególny sposób w ostatnim czasie atakuje prezesa Prawa i Sprawiedliwości – Jarosława Kaczyńskiego. W ostatniej wypowiedzi aktor nawiązał do sukcesu, którym jego zdaniem był okrągły stół. Przy tej okazji warto jednak wspomnieć o przeszłości jego ojca w PRL. W 2007 roku okazało się, że Maciej Damięcki był tajnym współpracownikiem służby bezpieczeństwa. Swoją współpracę miał zerwać dopiero w 1989 roku.

Tak podpisałem, to był 1973 rok. Ja, że tak powiem, wtedy mocno używałem alkoholu. Po pijanemu w nocy uderzyłem samochodem marki trabant w tramwaj. Dostałem mandat, koszt uszkodzenia tramwaju wyniósł osiemdziesiąt kilka złotych, zresztą zapłaciłem. Natomiast zabrano mi prawo jazdy. Po tym fakcie byłem bardzo zgnębiony i przerażony. Zgłosił się do mnie jakiś pan, że on może mi załatwić oddanie prawa jazdy. Poszedłem na to. – mówił Maciej Damięcki.

Aktor stwierdził również wówczas, że nie szkodził swoim kolegom.

Co ja mogłem powiedzieć złego na temat Kondrata, Olbrychskiego czy na temat innych ludzi (…), koleżeńskie stosunki nas łączyły i to jest tyle. Naprawdę sam nic o nich nie pisałem. Dzwoniłem do dyrektora Holoubka, powiedział żebym się nie przejmował, bo są różne sposoby, żeby włożyć w usta jakieś wiadomościdodał aktor.

Mateusz Damięcki zasłynął w ostatnim czasie z ataków na rząd PiS oraz prezesa rządzącego ugrupowania, którym jest Jarosław Kaczyński.
Mateusz Damięcki zasłynął w ostatnim czasie z ataków na rząd PiS oraz prezesa rządzącego ugrupowania, którym jest Jarosław Kaczyński.

Źródło: wp

Zobacz również:

Damięcki w szokującej serii. Wulgarne sceny i „korba na seks”

Niesamowite wieści o córce Przybylskiej! Tylko spójrzcie

Chylińska błaga o pomoc! Sytuacja jest dramatyczna

Skandaliczne słowa Miller o Polsce! Wstyd

Niebezpieczny gatunek komara dotarł do Europy! Jego ukąszenie może być śmiertelne

Nie wierzył w jego wizje. Po tym co zobaczył na własne oczy, szybko zmienił zdanie

loading...

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *