TVP ma poważne problemy. Telewizja pozwana przez polską gwiazdę

Udostępnij:

Członek formacji “Nieżywych schabuff” – Aleksander Klepacz zapowiada pozew przeciwko TVP w związku z wykorzystaniem utworu “Lato”.

W ostatnim czasie telewizja publiczna mierzy się z licznymi problemami. Niedawno sprawą TVP miała się zająć Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na wniosek Juliusza Brauna. Następnie stacje telewizyjną pozwał Rafał Trzaskowski. Teraz wygląda na to, że to nie koniec problemów publicznej telewizji. Czy TVP dopuściło się bezprawnego użycia utworu?

Członek formacji “Nieżywych schabbów” – Aleksander Klepacz zapowiada pozew przeciwko TVP

Telewizja Polska od dłuższego czasu jest na ustach całej Polski. Publiczna stacja telewizyjna jest oskarżana między innymi o stronniczość w swoim przekazie. Na dodatek coraz częściej można usłyszeć o pozwach względem TVP. Niedawno na taki krok zdecydował się prezydent Warszawy – Rafał Trzaskowski. Teraz również taką decyzję podjął Aleksander Klepacz z formacji “Nieżywych Schabuff”. Powodem takiej decyzji muzyka ma być przede wszystkim naruszenie praw autorskich przez TVP. Stacja bez zgody członków zespołu miała wykorzystać utwór “Lato”.

Drodzy Państwo, nie ma zgody na naruszenie moich praw przez TVP S.A. Epidemiczny czas, pokazał nam jak ważna dla człowieka jest kultura i sztuka, niestety to bezprecedensowe osiągnięcie naszej cywilizacji, często zostaje wykorzystywane w sposób niegodny” rozpoczyna swój wpis Aleksander Klepacz. 

Artysta dodał także, że:

W mojej ocenie, media publiczne winny stać na straży moralności, przyzwoitości, prawa, dobrego obyczaju w kontrze do manipulacji i koniunkturalizmu… z którego słyną niestety wszystkie media. Niegodziwym, bezprawnym i nieprzyzwoitym jest fakt wykorzystania mojej piosenki „Lato” (jestem współautorem) do także reklamy trasy koncertowej TVP” – kontynuuje wokalista na swoim profilu na Facebooku.

Członek formacji "Nieżywych schabuff" - Aleksander Klepacz zapowiada pozew przeciwko TVP w związku z wykorzystaniem utworu "Lato".
Członek formacji “Nieżywych schabuff” – Aleksander Klepacz zapowiada pozew przeciwko TVP w związku z wykorzystaniem utworu “Lato”.

Źródło: WTV

Zobacz równiez:

Wałęsa “pijany czy niespełna rozumu”?! Nie uwierzysz co wygadywał dla niemieckiej gazety!

Nie żyje słynny i wybitny reżyser. Świat w żałobie.

PILNE: Andrzej Duda właśnie podpisał ustawę! Dodatkowe pieniądze dla Polaków

Polecamy także:

Ministerstwo Zdrowia także wydało pilny komunikat. Wspaniała wiadomość dla Polaków!

Przerażająca, nowa wizja Jackowskiego na czerwiec i lipiec. To okropne…

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *