Szumowski o powrocie obostrzeń i kwarantanny. Decyzja zapadła

Udostępnij:

Łukasz Szumowski, Minister Zdrowia był gościem Radiowej Trójki. Podczas rozmowy poruszono ważne kwestie. Dotyczą one nie tylko sposobu głosowania ale także ewentualnych konsekwencji jakie wszyscy możemy wkrótce ponieść. Mowa tu o powrocie obostrzeń oraz o narodowej kwarantannie. Polacy obawiają się, że to co mówi minister może się wkrótce ziścić.

W wywiadzie zaznaczono, że niezwykle ważne jest aby zachować dystans społeczny podczas głosowania w formie tradycyjnej. Minister zaapelował, aby wszyscy którzy udają się na wybory, stosowali się do wytycznych i nakazów jakie panują w lokalach wyborczych. W trakcie wyborów prezydenckich stawia się przede wszystkim na bezpieczeństwo odwiedzających urny i chcących oddać głos na swojego kandydata.

Jednakże nie był to jedyny temat rozmowy w Radiowej Trójce. Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski wypowiedział się również o możliwości powrotu obostrzeń oraz narodowej kwarantanny. Polacy z niepokojem słuchali jego słów, bowiem padła jasna deklaracja, że powrót obostrzeń w Polsce nie jest wykluczony, a nawet całkiem możliwy.

Powrót obostrzeń i kwarantanny w Polsce

Łukasz Szumowski wskazał, że może dojść do ponownego wprowadzania obostrzeń w momencie gdy w Polsce nastąpi druga fala zachorowań na koronawirusa. Przypuszcza, że zdarzy się to na jesieni. W jakiej formie wrócą obostrzenia? Czy będą to tak uciążliwe restrykcje jak z poczatków wybuchu epidemii w Polsce? Minister odpowiedział i rozwiał wszelkie wątpliwości.

– Jeśli sytuacja na jesieni będzie trudna, to część obostrzeń może wrócić, ale nie w takiej formie jak dotychczas. Gospodarka nie wytrzymałaby drugiego takiego zamknięcia i mielibyśmy dramat również w służbie zdrowia – zaznaczył Łukasz Szumowski. 

Widać zatem, że państwo już teraz myśli o sytuacji jaka może mieć miejsce jesienią. W innym wywiadzie Szumowski zapewniał, że jeżeli Polacy zapomną o tym, że mamy epidemię w Polsce to druga fala zachorowań może być o wiele bardziej dotkliwsza niż pierwsza. Apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i przede wszystkim stosowania się do podstawowych zasad związanych z ustalonym reżimem sanitarnym.

Zobacz także:

Damięcki w szokującej serii. Wulgarne sceny i „korba na seks”

Niesamowite wieści o córce Przybylskiej! Tylko spójrzcie

Chylińska błaga o pomoc! Sytuacja jest dramatyczna

Skandaliczne słowa Miller o Polsce! Wstyd

Niebezpieczny gatunek komara dotarł do Europy! Jego ukąszenie może być śmiertelne

Nie wierzył w jego wizje. Po tym co zobaczył na własne oczy, szybko zmienił zdanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *