Szumowski ujawnił ilu Polaków może być zakażonych. Porażające dane!

Udostępnij:

Koronawirus w Polsce spędza sen z powiek służbom oraz rządzącym. Łukasz Szumowski stojący na pierwszej linii frontu w walce z epidemią na bieżąco stara się informować o wszelkich postanowieniach tudzież zmianach jakie musza nastąpić abyśmy jak najszybciej uporali się z problemem koronawirusa. Codziennie również jesteśmy informowani o ilości nowych zakażeń, zgonów oraz także o osobach które wyzdrowiały.

Wiadomo, że wciąż najgorsza sytuacja jest na Śląsku, bowiem to właśnie tam było najwięcej ognisk koronawirusa. Codziennie słyszymy tez o kolejnych w różnych regionach Polski. Podczas jednego z wywiadów zapytano Ministra Łukasza Szumowskiego o to ilu Polaków jest zarażonych koronawirusem. Jego odpowiedź mrozi krew w żyłach. Jeżeli to co mówi jest prawdą, to faktycznie druga fala zachorowań może być o wiele cięższa niż pierwsza.

22 czerwca podczas konferencji minister ogłosił, że zarażonych wirusem może być nawet 1,5 procent społeczeństwa. Wniosek taki wysnuto po tym jak okazało się że właśnie wcześniej wspomniany procent ludzi ma w sobie przeciwciała. Co oznacza, że musieli zarazić się koronawirusem.

Porażające dane. Czy taka może być faktycznie liczba zakażonych?

W sobotę portal Onet opublikował porażające dane wyliczone na podstawie słów ministra Szumowskiego. Wynika z nich, że faktyczna liczba zarażonych koronawirusem w Polsce może sięgać nawet 540 tysięcy osób czyli aż 16 razy więcej niż zdiagnozowanych i wykrytych przypadków drogą wykonywania testów.

Dziennikarze zaniepokojeni takimi wynikami wyliczeń, zapytali wprost u źródła o ten “imponujący wynik”. Oficjalnego komunikatu Ministerstwo Zdrowia nie podało, jednakże według publikacji Radia Zet oraz portalu Onet wskazano im, że chorych może być trzykrotnie więcej niż sugerował minister podczas sobotniej konferencji.

W publikacji Onetu oraz Radia Zet można przeczytać również, że według ekspertów z Ministerstwa Zdrowia niezdiagnozowanych Polaków może być od 92 proc do 98 procent. Oznacza to porażającą liczbę 1,6 miliona przypadków faktycznych koronawirusa w Polsce.

Należy pamiętać że te liczby są jedynie wyliczeniami powstałymi na skutek słów Ministra i podejrzeń co do faktycznej skali problemu, jednakże liczby robią wrażenie i powinny nas zastanowić oraz przede wszystkim skłonić do trzymania reżimu sanitarnego oraz do stosowania się do obostrzeń i nakazów które wciąż nieprzerwanie obowiązują w Polsce.

Źródło: Radio ZET, Onet, Pikio

Zobacz również:

Damięcki w szokującej serii. Wulgarne sceny i „korba na seks”

Niesamowite wieści o córce Przybylskiej! Tylko spójrzcie

Chylińska błaga o pomoc! Sytuacja jest dramatyczna

Skandaliczne słowa Miller o Polsce! Wstyd

Niebezpieczny gatunek komara dotarł do Europy! Jego ukąszenie może być śmiertelne

Nie wierzył w jego wizje. Po tym co zobaczył na własne oczy, szybko zmienił zdanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *