Wałęsie puściły nerwy! Wściekły powiedział co sądzi o Polakach i wynikach wyborów

Udostępnij:

Wybory prezydenckie 2020: Lech Wałęsa w rozmowie z TOK FM odniósł się do rezultatu głosowania Polaków w I turze wyborów prezydenckich. Były prezydent nie krył swojego braku aprobaty do takiej decyzji milionów Polaków. Na kogo odda teraz swój głos w drugiej turze, która odbędzie się za dwa tygodnie?

Lech Wałęsa w rozmowie z TOK FM

Z pewnością na poparcie byłego lidera Solidarności nie może liczyć kandydat Prawa i Sprawiedliwości, a więc Andrzej Duda. Warto jednak zaznaczyć, że również względem Rafała Trzaskowskiego Wałęsa ma także pewne zagrożenia, które postanowił wyrazić.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich za nami. Zwycięzcą pierwszej połowy wyścigu o urząd głowy państwa okazał się Andrzej Duda. Urzędujący prezydent uzyskał ponad 43% głosów poparcia. Tuż za nim uplasował się Rafał Trzaskowski z ponad 30% poparciem wyborców.

Były prezydent wypowiedział swoje zdanie

Na dalszych miejscach znaleźli się Szymon Hołownia, Krzysztof Bosak, Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Robert Biedroń. Do ostatecznych wyników odniósł się również Lech Wałęsa, który nie krył swojego niezadowolenia.

Ostrzegałem, błagałem, prosiłem, naród i tego musi skosztować. Dużo jeżdżę po świecie i ciągle muszę świecić oczami i tłumaczyć się, że taki dumny naród wybiera takich kłamców i oszustów. To się w głowie nie mieści! – mówił Lech Wałęsa w rozmowie z TOK FM.

Tu się już dużo nie da zrobić, dlatego że jest za duży problem. (…) Jako politycy nie jesteśmy w stanie przekonywać, że nie oszukiwaliśmy, nie kradliśmy. Ludzie nam jeszcze nie wierzą. (…) Przekonywałem, przekonuję i będę przekonywał. Dużo nie da rady się zrobić, bo taki jest stan polskiej świadomości, po naszych przebojach. Kościół mógłby coś zrobić, ale w większości nam nie pomaga w tym kierunku. – mówił Lech Wałęsa.

Prezydent pytany, na kogo oddac głos stwierdził, że na “mniejsze zło”.

Nie mam wyboru, będą wybierał mniejsze zło

Wybory prezydenckie 2020: Lech Wałęsa w rozmowie z TOK FM odniósł się do rezultatu głosowania Polaków w I turze wyborów prezydenckich.
Wybory prezydenckie 2020: Lech Wałęsa w rozmowie z TOK FM odniósł się do rezultatu głosowania Polaków w I turze wyborów prezydenckich.

Źródło: wPolityce

Zobacz również:

Damięcki w szokującej serii. Wulgarne sceny i „korba na seks”

Niesamowite wieści o także córce Przybylskiej! Tylko spójrzcie

Krzysztof Jackowski zdradza wyniki II tury. Kto jego zdaniem wygra?

Polecamy również:

Chylińska błaga o pomoc! Sytuacja jest dramatyczna

Wiadomo już kogo poprze Konfederacja! Jest oświadczenie partii

Kolejne ognisko koronawirusa. Skutki mogą być katastrofalne

loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *