Pilne ostrzeżenie sanepidu! Potworne niebezpieczeństwo dla wielu Polaków

Udostępnij:

Powódź, Polska: Sanepid ostrzega przed dodatkowymi konsekwencjami, które niesie za sobą podwyższony stan wód w naszym kraju. Powódź to nie tylko konsekwencje materialne. Eksperci zwracają uwagę przede wszystkim na jeszcze jeden bardzo istotny aspekt. Chodzi tu przede wszystkim o drobnoustroje, które znajdują się w wodzie.

Sanepid ostrzega

Niosą one kolejne bardzo poważne konsekwencje dla osób, które je napotkają na swojej drodze. Z tego właśnie powodu służby sanitarne i lekarze biją na alarm. Sprawa jest bardzo poważna.

Pod koniec tego tygodnia Sanepid wydał ostrzeżenie w sprawie fali powodziowej. Jej pojawienie się niesie za sobą bardzo wysokie zniszczenia. Według informacji podanych przez między innymi sanepid wynika, że woda, która zalewa ulice i pola, jest olbrzymim zagrożeniem. Kto powinien uważać i jakich zachowań należy unikać? W tej sprawie sanepid odpowiada na najważniejsze pytania. Czy jest się czego obawiać?

Poważne zagrożenie

W brudnej wodzie aż roi się od chorobotwórczych drobnoustrojów, zanieczyszczeń biologicznych, chemicznych, mogą to być również substancje toksyczne, ale też wiele innych, których pochodzenia nie jesteśmy w stanie ustalić – przekazał podkarpacki wojewódzki inspektor sanitarny, dr Adam Sidor.

Sidor dodał także, że na ten moment nie odnotowano zakażeń. Mimo wszystko zaleca on ostrożność. Historia pokazała, że w takim sytuacjach lepiej dmuchać na zimne.

Na razie nie zanotowano przypadków chorób zakaźnych czy zatruć, ale jest na to zbyt wcześnie. W chwili obecnej najważniejsze jest bezpieczeństwo ludzi, ich mienia oraz przygotowanie się na dalsze obfite opady deszczudodał

Źródło: WP

Zobacz również:

Damięcki w szokującej serii. Wulgarne sceny i „korba na seks”

Niesamowite wieści o także córce Przybylskiej! Tylko spójrzcie

Krzysztof Jackowski zdradza wyniki II tury. Kto jego zdaniem wygra?

Polecamy również:

Chylińska błaga o pomoc! Sytuacja jest dramatyczna

Wiadomo już kogo poprze Konfederacja! Jest oświadczenie partii

Kolejne ognisko koronawirusa. Skutki mogą być katastrofalne

loading...

,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *