Tuska zamurowało! Szokująca reakcja na wynik Dudy mówi wszystko

Udostępnij:

Wybory prezydenckie 2020: Donald Tusk skomentował wyniki wyborów prezydenckich w I turze. Z pewnością były premier liczył na zdecydowanie wyższy wynik Rafała Trzaskowskiego. Jak polityk skomentował wstępny werdykt milionów Polaków?

Pierwsza tura wyborów prezydenckich za nami. Zdecydowanie zwyciężył prezydent Andrzej Duda, który uzyskał ponad 43% głosów poparcia w pierwszej turze. Tuż za nim uplasował się Rafał Trzaskowski.

Włodarz Warszawy uzyskał ponad 30% poparcie. Przed nami druga tura wyborów. Jak na wyniki I tury zareagował Donald Tusk?

Donald Tusk skomentował wyniki wyborów prezydenckich w I turze

Pierwsza tura wyborów prezydenckich już za nami. Zdecydowane zwycięstwo odniósł urzędujący prezydent Andrzej Duda, na którego swój głos postanowiło oddać ponad 8 milionów Polaków. Na drugim miejscu uplasował się Rafał Trzaskowski. Kandydat Koalicji Obywatelskiej na stanowisko prezydenta Polski zgromadził ponad 30% głosów.

Tuż za Trzaskowskim i Dudą znalazł się Szymon Hołownia. Były dziennikarz TVN zdobył ponad 13% głosów. Czwarte miejsce tuż za podium przypadło Krzysztofowi Bosakowi. Jak ten wstępny werdykt Polaków komentuje Donald Tusk?

Odpowiem trzema banałami, bo prawda zazwyczaj jest banalna. Wynik drugiej tury jest otwarty. Rozstrzygnie mobilizacja elektoratów tych kandydatów, którzy odpadli. Mam nadzieję, że wygra lepszy, choć dobrze wiem, że demokracja nie zawsze podziela moje opinie” – powiedział Donald Tusk pytany o wyniki. Ma także radę dla Rafała Trzaskowskiego, któremu kibicuje. “Rafale, mów tylko to, w co wierzysz i walcz do końca”

powiedział były przewodniczący rady europejskiej.

Wybory prezydenckie 2020: Donald Tusk skomentował wyniki wyborów prezydenckich w I turze. Z pewnością były premier liczył na zdecydowanie wyższy wynik...
Wybory prezydenckie 2020: Donald Tusk skomentował wyniki wyborów prezydenckich w I turze. Z pewnością były premier liczył na zdecydowanie wyższy wynik…

Źródło: ProPolski

Zobacz również:

Damięcki w szokującej serii. Wulgarne sceny i „korba na seks”

Niesamowite wieści o także córce Przybylskiej! Tylko spójrzcie

Chylińska także błaga o pomoc! Sytuacja jest dramatyczna

loading...

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *