Unia ponowie grozi Polsce! Konsekwencje będą dotkliwe

Udostępnij:

Wiceprzewodnicząca KE ds. praworządności – Vera Jourova stwierdziła, że regiony, które nie respektują praw mniejszości, a w tym także LGBT nie mogą liczyć na unijne dofinansowanie. Można się tylko domyślać, że w tej sprawie chodzi o poszczególne regiony Polski, które zdecydowanie okazały swój sprzeciw względem ideologii i środowiskom LGBT.

W tej sytuacji Jourova postanowiła zareagować. Czy słowa wypowiedziane przez unijną komisarz mogą zrodzić poważne konsekwencje dla Polski?

Niedawno w Polsce ponownie bardzo głośno było o kwestiach dotyczących praw dla środowisk LGBT. Temat bardzo się rozwinął dzięki licznym wypowiedziom polityków PiS, którzy nie kryli swojego braku aprobaty dla tych środowisk.

Wiceprzewodnicząca KE ds. praworządności – Vera Jourova o lekceważeniu LGBT

Wcześniej w Polsce można było słychać o regionach, które zdecydowanie postanowiły się odciąć od LGBT. W tej sytuacji postanowiła zareagować unijna komisarz – Vera Jourova, która stwierdziła między innymi ograniczenia dla regionów, które nie respektują praw mniejszości.

— Nie możemy finansować projektów w miastach, które łamią podstawowe wartości takie jak równość obywateli. Jest zapisane nie tylko w unijnym prawie, ale i w polskiej konstytucji — stwierdziła Jourova, cytowana przez RMF.

Unijna komisarz w swoich słowach odniosła się między innymi do 5 obszarów w południowo-wschodniej Polsce. Czy w tej sytuacji zgodnie z zapowiedzią Jourovej – Polska i jej poszczególne obszary mogą stracić dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej?

Wiceprzewodnicząca KE ds. praworządności - Vera Jourova stwierdziła, że regiony, które nie respektują praw mniejszości, a w tym także LGBT
Wiceprzewodnicząca KE ds. praworządności – Vera Jourova stwierdziła, że regiony, które nie respektują praw mniejszości, a w tym także LGBT

Źródło: ProPolski

Zobacz również:

Damięcki w szokującej serii. Wulgarne sceny i „korba na seks”

Niesamowite wieści o także córce Przybylskiej! Tylko spójrzcie

Krzysztof Jackowski zdradza wyniki II tury. Kto jego zdaniem wygra?

Polecamy również:

Chylińska błaga o pomoc! Sytuacja jest dramatyczna

Wiadomo już kogo poprze Konfederacja! Jest oświadczenie partii

Kolejne ognisko koronawirusa. Skutki mogą być katastrofalne

loading...

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *