Nowy zakaz wprowadzony! Zrobili to tuż przed wakacjami

Udostępnij:

Wakacje w Polsce: władze przed wakacjami wprowadza kolejne obostrzenia. Nowe zasady będą dotyczyć przede wszystkim turystów. Czy będą z tego powodu zadowoleni?

Wspomniany zakaz ma dotyczyć terenu należącego do Tatrzańskiego Parku Narodowego.  Informacje na ten temat są bez wątpienia bardzo ważne dla wszystkich planujących wędrówki po tatrzańskich szlakach. Nowe doniesienia zainteresują z pewnością turystów  korzystający z asfaltowej drogi na Morskie Oko. To właśnie oni mogą być  najbardziej niepocieszeni z ogłoszonej przed samymi wakacjami decyzji władz.

Zakaz wjazdu elektryczną hulajnogą na szlaki Tatrzańskiego Parku Narodowego stał się faktem. Władze kilka dni wcześniej  proponowały zezwolenie na korzystanie z zamiennej formy przemieszczania się. Do tego jednak nie doszło na mocy przede wszystkim władz parku. Dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego nie okazał się przychylny temu pomysłowi i go po prostu odrzucił.

Wakacje w Polsce: władze przed wakacjami wprowadza kolejne obostrzenia.

To zbyt niebezpieczne. Droga do Morskiego Oka charakteryzuje się dużym nachyleniem terenu, sporym ruchem pieszych, a do tego kursującymi tam zaprzęgami konnymi. Jadąc w dół na takiej hulajnodze, można rozwinąć bardzo duże prędkości. Nie wiemy, kto miałby jeździć taką hulajnogą. Dlatego w takich warunkach może łatwo może dojść do wypadku

powiedział dla “Gazety Krakowskiej” dyrektor parku, Szymon Ziobrowski.

Czy decyzją wyeliminowano zagrożenie?

Decyzja absolutnie nie dziwi, bowiem sami jesteśmy świadkami coraz większej zuchwałości turystów. W naszej opinii pomysł i wprowadzony zakaz należy pochwalić bo być może dzięki niemu udało się własnie zapobiec kolejnej tragedii.

Bezmyślność turystów szczególnie w górach potrafi zaskakiwać i w efekcie doprowadzać do tragedii. W niektórych przypadkach brak rozsądku kończy się nawet śmiercią, więc jeżeli chcemy wejść na Morskie Oko i mamy sprawne wszystkie kończyny, to podarujmy sobie spacer pieszo zamiast wykręcać się nowinkami technicznymi. Odrobina ruchu na pewno nam nie zaszkodzi.

Wakacje w Polsce: władze przed wakacjami wprowadza kolejne obostrzenia. Nowe zasady będą dotyczyć przede wszystkim turystów
Wakacje w Polsce: władze przed wakacjami wprowadza kolejne obostrzenia. Nowe zasady będą dotyczyć przede wszystkim turystów

Źródło: Pikio

Zobacz również:

Damięcki w szokującej serii. Wulgarne sceny i „korba na seks”

Niesamowite wieści o także córce Przybylskiej! Tylko spójrzcie

Krzysztof Jackowski zdradza wyniki II tury. Kto jego zdaniem wygra?

Polecamy również:

Chylińska błaga o pomoc! Sytuacja jest dramatyczna

Wiadomo już kogo poprze Konfederacja! Jest oświadczenie partii

Kolejne ognisko koronawirusa. Skutki mogą być katastrofalne

loading...

,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *