Wiadomo już kogo poprze Konfederacja! Jest oświadczenie partii

Udostępnij:

Wybory prezydenckie 2020: Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski zmierzą się ze sobą w drugiej turze wyborów. Teraz obaj kandydaci będą także walczyć o głosy reszty wyborców pozostałych kandydatów. Nie ulega wątpliwości, że w przypadku Andrzeja Dudy najbardziej pomocne mogłoby się okazać poparcie ze strony wyborców kandydata Konfederacji – Krzysztofa Bosaka. Czy w tej sytuacji wyborcy Bosaka byliby gotowi zagłosować na aktualnego prezydenta? W tej sprawie rada liderów Konfederacji wydała oświadczenie.

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski zmierzą się ze sobą w II turze wyborów

Taki scenariusz był raczej do przewidzenia. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski spotkają się ze sobą w drugiej turze wyborów prezydenckich. W pierwszej turze zdecydowanym zwycięzcą okazał się urzędujący prezydent, który otrzymał 41.8% poparcia wyborców. Drugi Rafał Trzaskowski uzyskał 30.4% głosów. To właśnie oni już za dwa tygodnie zmierzą się ze sobą o fotel głowy państwa. Kto w tej sytuacji ma największe szansę na osiągnięcie sukcesu? Z pewnością każdy z kandydatów liczy na poparcie wyborców Konfederacji. Czy oficjalne poparcie Krzysztofa Bosaka jest możliwe? Mamy w tej sprawie oświadczenie.

Rada Liderów Konfederacji gratuluje wyników i dziękuje Krzysztofowi Bosakowi, sztabowi naszego kandydata oraz wszystkim środowiskom, działaczom i sympatykom za wielomiesięczne zaangażowanie w kampanię wyborczą. Entuzjazm i wysiłek jaki podczas tej kampanii towarzyszył kandydatowi Konfederacji jest kolejnym krokiem w wielkiej zmianie politycznej, którą rozpoczęliśmy w ubiegłym roku – napisali liderzy Konfederacji.

Informujemy jednocześnie, że Konfederacja nie udziela poparcia żadnemu z kandydatów na urząd Prezydenta RP, którzy będą rywalizować w drugiej turze wyborów prezydenckich. – czytamy także w oświadczeniu.

Wybory prezydenckie 2020: Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski zmierzą się ze sobą w drugiej turze wyborów. Jest oświadczenie.
Wybory prezydenckie 2020: Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski zmierzą się ze sobą w drugiej turze wyborów. Jest oświadczenie.

Źródło: wpolityce

Zobacz również:

Damięcki w szokującej serii. Wulgarne sceny i „korba na seks”

Niesamowite wieści o córce Przybylskiej! Tylko spójrzcie

Chylińska błaga o pomoc! Sytuacja jest dramatyczna

Polecamy również:

Chylińska błaga o pomoc! Sytuacja jest dramatyczna

Skandaliczne słowa Miller o Polsce! Wstyd

Niebezpieczny gatunek komara dotarł do Europy! Jego ukąszenie może być śmiertelne

Nie wierzył także w jego wizje. Po tym co zobaczył na własne oczy, szybko zmienił zdanie

loading...

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *