Tusk atakuje rząd cytując Pismo Święte. Polacy wściekli!

Udostępnij:

Wybory prezydenckie 2020: Donald Tusk atakuje PiS i cytuję przy tym Pismo Święte.

Wybory prezydenckie nie kończą się. Po wczorajszych rezultatach wiemy, że w wyłonieniu nowego prezydenta Polski będzie potrzebna druga tura. W niej zmierzą się ze sobą urzędujący prezydent Andrzej Duda oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Jednak jeszcze przed pierwszą turą wyborów doszło do ataku ze strony Donalda Tuska względem rządu Prawa i Sprawiedliwości. Były premier użył przy tym odwołania do Pisma Świętego.

Wczorajszy dzień nie wyłonił nam nowego prezydenta na kolejne pięć lat. Za dwa tygodnie czeka nas wyborcza dogrywka, w której zmierzą się ze sobą Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski.

Donald Tusk atakuje PiS i cytuję przy tym Pismo Święte

Największe szansę na wygraną na aktualny prezydent, lecz mimo wszystko teraz wszystko jest w rękach pozostałej części wyborców innych kandydatów. Z pewnością w tej sytuacji na wsparcie Donalda Tuska może liczyć Rafał Trzaskowski. Były premier jeszcze przed wyborami zaatakował Prawo i Sprawiedliwości cytując Pismo Święte.

Tusk swoim wpisem nawiązał do Ewangelii Mateusza, w której Jezus nauczał: „Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi”.  Prawdopodobnie miało być to odniesienie do zarzutów PiS względem programu Rafała Trzaskowskiego.

Nie zostawili czasu i miejsca na ważenie argumentów i programowe spory. Postawili przed prostym wyborem: prawda albo kłamstwo, szacunek albo pogarda, duma albo wstyd. Nikt nie może dłużej udawać, że nie wie, o co chodzi. W niedzielę niech wasza mowa będzie: tak, tak; nie, nienapisał były premier.

Wybory prezydenckie 2020: Donald Tusk atakuje PiS i cytuję przy tym Pismo Święte. O co  tym razem poszło, skąd taki post byłego premiera?
Wybory prezydenckie 2020: Donald Tusk atakuje PiS i cytuję przy tym Pismo Święte. O co tym razem poszło, skąd taki post byłego premiera?

Źródło: Twitter

Zobacz również:

Damięcki w szokującej serii. Wulgarne sceny i „korba na seks”

Niesamowite wieści o córce Przybylskiej! Tylko spójrzcie

Chylińska błaga o pomoc! Sytuacja jest dramatyczna

Skandaliczne słowa Miller o Polsce! Wstyd

Niebezpieczny gatunek komara dotarł do Europy! Jego ukąszenie może być śmiertelne

Nie wierzył w jego wizje. Po tym co zobaczył na własne oczy, szybko zmienił zdanie

loading...

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *