Szokujący wyrok w sprawie maseczek! Teraz wszystko się zmieni?

Udostępnij:

Epidemia COVID-19 (koronawirus) w Polsce: Nakaz noszenia maseczek jest nielegalny? Sąd podjął decyzję. Jego werdykt w tej sprawie to precedens, który podważa diametralnie dotychczasowe zalecenie/nakaz polskich władz. Czy w tej sytuacji miliony Polaków będzie mogło zdjąć maseczki w miejscach publicznych i bez nich poruszać się w miejscach, gdzie obowiązuje coraz bardziej kontrowersyjny nakaz? Z pewnością wielu Polaków z takiej możliwości spróbuje skorzystać,  lecz, czy będzie to rozsądne posunięcie z ich strony?

Epidemia COVID-19 (koronawirus) w Polsce: Nakaz noszenia maseczek jest nielegalny?

W Polsce od kwietnia panuje nakaz noszenia maseczek ochronnych w przewidzianych przez władze miejscach. Do dziś maseczki mamy obowiązek nosić przybywając między innymi w sklepach, a także galeriach handlowych. Niestety coraz częściej można zauważyć,  że coraz szersze grono naszych rodaków rezygnuje z takiej formy ochrony. Jedną z takich osób był Pan Sebastian,  który nie przyjął mandaty karnego nałożonego na niego jeszcze w kwietniu.

Sprawa Pana Sebastiana tli się od końca kwietnia. Mężczyzna otrzymał wówczas mandat za jazdę na rowerze bez maseczki. Kary nie przyjął,  a sprawa ostatecznie trafiła do sądu. Dziś znamy już werdykt wymiaru sprawiedliwości.

W uzasadnieniu sędzia również wskazała że ustawa, na przepisy której się powołano przy wprowadzeniu ograniczeń w przemieszczaniu się, dopuszcza jedynie ograniczenie określonego sposobu przemieszczania się, a nie przemieszczania się w ogóle. Ograniczenia zostały wprowadzone rozporządzeniem, a konstytucja stanowi, że ich źródłem może być jedynie ustawa.

Epidemia COVID-19 (koronawirus) w Polsce: Nakaz noszenia maseczek jedt nielegalny? Obostrzenie,  które na obywateli narzucił rząd zostało poddane pod ocenę..
Epidemia COVID-19 (koronawirus) w Polsce: Nakaz noszenia maseczek jest nielegalny? Obostrzenie, które na obywateli narzucił rząd zostało poddane pod ocenę..

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Ania z „Rolnik szuka żony” odsłoniła bardzo wiele! Pozwala również sobie na coraz więcej

Ogromna zmiana właśnie weszła w życie! Dotyczy wszystkich Polaków

Polecamy także:

Była żona Wiśniewskiego przechodzi przez koszmar. Tak źle jeszcze nie było

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *