Belgijski uczony uciekł do Polski. Zdradził czemu wybrał nasz kraj

Udostępnij:

David Engels, belgijski historyk udzielił w tym miesiącu wywiadu dla portalu Tysol.pl, w którym stwierdził między innymi, że Polska wciąż stawia opór przed lewicowymi ideologiami, które napływają przede wszystkim z zachodu kontynentu.

Sam naukowiec pewien czas temu wraz ze swoją rodziną przeniósł się właśnie do naszego kraju. Jednym z powodów miało być głównie nie poddanie się naciskom płynącym ze strony europejskich polityków. Engels zwrócił również uwagę na to, co w przeszłości musi zrobić Polska, aby dalej trwać niczym niezdobyta twierdza przed lewackimi uderzeniami.

David Engels, belgijski historyk i Polska

David Engels w 2005 roku obronił doktorat z historii starożytnej na Uniwersytecie w Akwizgranie. Następnie otrzymał stanowisko profesora w Katedrze Historii Starożytnego Rzymu na Wolnym Uniwersytecie Brukselskim. Od pewnego czasu wykonuje obowiązki wykładowcy Instytutu Zachodniego w Poznaniu.

Nie kryje on swoich przekonań, które skłoniły go pewien czas temu do przenosin do naszego kraju. Engels w wywiadzie dla Tysol.pl zwrócił uwagę na olbrzymi wpływ lewicowych ideologii na Starym Kontynencie.

Przemoc, która wybucha teraz przeciwko wszystkiemu, co uosabia tożsamość Zachodu. Przeciwko kościołom, pomnikom, dziełom literatury klasycznej, językowi – jest nieuniknionym rezultatem lewicowych i liberalnych przygotowań. A jesteśmy dopiero na początkumówi wywiadzie z Jakubem Pacanem i Cezarym Krysztopą prof. David Engels na temat sytuacji na zachodzie kontynentu.

Naukowiec wskazał również swoją receptę dla Polski w dalszym przeciwstawianiu się względem zachodnich nacisków.

Z jednej strony Polska musi rozszerzyć współpracę z państwami bałtyckimi i południowo-wschodnią Europą. Tak aby zrealizować ideę Trójmorza, które może stać się prawdziwą potęgą strategiczną, z drugiej strony starać się zdobyć poparcie w zachodnioeuropejskich ruchach konserwatywnych, aby Polska przestała być ofiarą i mogła zacząć wywierać presję na własnych wrogach.

Engels zdradził także niedawno powody swojej emigracji do Polski.

Wracam właśnie z Anglii, z żalem w sercu… Ale te kraje, w których upatrywałbym w pierwszej kolejności jako nadzieję na przyszłość, które w długiej perspektywie – a mam tu na myśli następne stulecia – będą w stanie zachować zachodni styl życia, to oczywiście kraje środkowo-wschodniej Europy. I to jest też jeden z powodów, dla których wyemigrowałem do Polski i jestem zadowolony, że moje dzieci mogą w tych warunkach dorastać – w bardzo bezpiecznym, tradycyjnym, zdrowym otoczeniu

David Engels, belgijski historyk udzielił w tym miesiącu wywiadu dla portalu Tysol.pl, w którym stwierdził między innymi, że Polska...
David Engels, belgijski historyk udzielił w tym miesiącu wywiadu dla portalu Tysol.pl, w którym stwierdził między innymi, że Polska…

Źródło: Tysol

Polecamy także:

Ania z „Rolnik szuka żony” odsłoniła bardzo wiele! Pozwala sobie na coraz więcej

Ogromna zmiana właśnie weszła w życie! Dotyczy wszystkich Polaków

Była żona Wiśniewskiego przechodzi przez koszmar. Tak źle jeszcze nie było

,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *