Piękne słowa Orbana o Polsce. To usłyszał cały świat!

Udostępnij:

Viktor Orban, premier Węgier wypowiedział się niedawno o Polsce. Słowa szefa rady ministrów rządu Węgier usłyszał cały świat.

Dla polskich polityków jest to bez wątpienia sygnał, że w dzisiejszych czasach bez żadnych złudzeń możemy liczyć na wsparcie naszych węgierskich braci, z którymi łączy nas wspólna historia, interesy oraz także bolesne doświadczenia. Co dokładnie na temat naszego kraju powiedział przywódca Węgier?

Viktor Orban, premier Węgier o Polsce

Aktualna sytuacja w Europie dla prawicowych rządów w Polsce i na Węgrzech nie jest łatwa. Działania podejmowane przez Warszawę oraz Budapeszt są często bardzo mocno krytykowane przez władze Unii Europejskiej.

Mimo wszystko w tych trudnych momentami chwilach oba rządy nie przestają wierzyć w sens wyznaczonych przez siebie celów. Większa krytyka Brukseli sprawie jeszcze większe zacieśnienie współpracy między rządami Mateusza Morawieckiego oraz Victora Orbana. Dowodem na to mogą być choćby niedawne słowa węgierskiego przywódcy o Polsce.

Polska zajmuje szczególne miejsce w sercach Węgrów. Według wielu, taka ścisła przyjaźń jest tylko romantyczną legendą i nie pasuje do bezdusznych prawideł nowoczesnej polityki, ale my Węgrzy i Polacy od tysiąca lat tak czujemy i uważamy, że życie samo w sobie jest taką wielką romantyczną przygodą, które bez przyjaciół nie jest nic warte. Mieliśmy też wspólne cierpienia w XX wieku i wiemy jak być przyjaciółmi w trudnych czasach.

mówił Orban.

Węgierski lider dodał także:

Dziś szykujemy się do innych wyzwań. Przygotowujemy się do środkowoeuropejskiego renesansu. Dziś jesteśmy w okresie historycznym. Możemy być przyjaciółmi i możemy żyć tak, jak chcemy. Ostatnio byłem w Polsce, widziałem, że jeżeli chcemy dotrzymać im kroku pod względem gospodarczym musimy się sprężyć. Największy kraj Europy środkowej to Polska.

podkreślił premier Węgier.

Viktor Orban, premier Węgier wypowiedział się niedawno o Polsce. Słowa szefa rady ministrów rządu Węgier usłyszał cały świat
Viktor Orban, premier Węgier wypowiedział się niedawno o Polsce. Słowa szefa rady ministrów rządu Węgier usłyszał cały świat

Źródło: TVP

Polecamy także:

Ania z „Rolnik szuka żony” odsłoniła bardzo wiele! Pozwala sobie na coraz więcej

Ogromna zmiana właśnie weszła w życie! Dotyczy wszystkich Polaków

Była żona Wiśniewskiego przechodzi przez koszmar. Tak źle jeszcze nie było

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *