Poważne zarzuty dla Trzaskowskiego. To jego koniec? Trafi za kratki?

Udostępnij:

Rafał Trzaskowski ma bardzo poważne problemy, czy prezydent Warszawy trafi do więzienia? Z informacji podanych w czwartek przez portal niezależna wynika, że Grupa Poczty Polskiej w wyniku niegospodarności mogła stracić nawet 50 mln złotych.

Śledztwo toczy się od 2017 roku, a w zawiadomieniu do prokuratury, które złożyła Poczta Polska jest mowa o możliwości popełnienia przestępstwa przez Rafała Trzaskowskiego. Czy ta afera całkowicie pogrzebie polityczną karierę niedoszłego prezydenta Polski?

Polecamy także: Sonda: Jesteś za przywróceniem obowiązkowej służby wojskowej? ZAGŁOSUJ

Rafał Trzaskowski trafi do więzienia?

Poczta Polska miała stracić około 50 milionów złotych. Gazeta Polska piszę między innymi, że przyczynić się mógł do tego Rafał Trzaskowski. Z informacji medialnych wynika, że przedmiotem sprawy jest nadużycie uprawnień i niedopełnienie obowiązków w zakresie gospodarowania mieniem spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe przez ówczesnych członków zarządu.

– Spółka poniosła także gigantyczne straty w wysokości ok. 50 mln zł. Jak ustaliła „Gazeta Polska” – w zawiadomieniu do prokuratury złożonym przez Pocztę Polską mówi się o możliwości popełnienia przestępstwa przez Rafała Trzaskowskiego, ówczesnego ministra cyfryzacji, dziś kandydata KO na prezydenta RP”. – czytamy na portalu Niezależna.

Zobacz także: To szok dla wszystkich. Nie żyje legenda telewizji

 W rezultacie Poczta Polska złożyła do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa niegospodarności wielkich rozmiarów na szkodę spółki przez Grzegorza Świdwińskiego (w latach 2012–2015 prezesa PPUC). Zawiadomieniu wskazano również na możliwość popełnienia przestępstwa przez radę nadzorczą PPUC z lat 2012-2015. W radzie zasiadał przedstawiciel ministra cyfryzacji, ówczesnego dyrektora Biura Nadzoru Właścicielskiego Poczty oraz zarządu Poczty Polskiej, a także przez ówczesnych urzędników ministerstwa administracji i cyfryzacji. A zatem Michała Boniego, Andrzeja Halickiego i Rafała Trzaskowskiego.

Czytaj też: USA oskarżają Rosję o testowanie broni kosmicznej. „Gwiezdne wojny przestają być fikcją

Na ten moment brak komentarzy na ten temat z warszawskiego ratusza.

Rafał Trzaskowski ma bardzo poważne problemy, czy prezydent Warszawy trafi do więzienia? Z informacji podanych w czwartek
Rafał Trzaskowski ma bardzo poważne problemy, czy prezydent Warszawy trafi do więzienia? Z informacji podanych w czwartek

Źródło: Niezależna/ Fronda

Polecamy także:

Brytyjski tabloid oskarża księcia Karola. Czy doniesienia o nieślubnym dziecku są prawdziwe?

Oto dlaczego nigdy nie złapano Mengele. Szokujące fakty o „Aniele Śmierci”

Polecamy także:

Wieniawa również tym zdjęciem powaliła na kolana męską część fanów. Panowie, lepiej usiądźcie

,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *