Zaskakujące słowa Korwina o Kaczyńskim. Tego się nikt nie spodziewał

Udostępnij:

Janusz Korwin-Mikke i Jarosław Kaczyński to dwaj politycy, którzy często są przypisywani po prawej stronie układu politycznego w naszym kraju, lecz mimo tego różni ich bardzo wiele. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że Korwin-Mikke to gospodarczy liberał, który nie za bardzo potrafi zaakceptować cechy państwa stricte opiekuńczego.

W tej kwestii jego przeciwieństwem jest prezes Prawa i Sprawiedliwości – Jarosław Kaczyński. Mimo wszystko polityk Konfederacji ma stosunkowo dobre zdanie na temat najważniejszego polityka PiS.

Polecamy również: Obrzydliwe i nikczemne słowa Czarzastego! Jak on śmie tak mówić?

Janusz Korwin-Mikke i Jarosław Kaczyński

Janusz Korwin-Mikke to jeden z najbardziej ekscentrycznych polskich polityków. Przez lata prezesowi partii Wolność można było zarzucić wielokrotne porażki w kolejnych wyborach. Aktualnie ta tendencja została przerwana po ubiegłorocznych wyborach, gdzie Korwin-Mikke wraz z Konfederacją weszli do polskiego sejmu, gdzie od lat zasiada Jarosław Kaczyński.

Mimo, że obu polityków dzieli wiele, to ze strony JKM o Jarosławie Kaczyńskim również można usłyszeć pochlebne słowa. Jeden z liderów Konfederacji uważa między innymi, że były premier jest znakomitym taktykiem.

Ostrzegałem od 30 lat, Kaczyński jest genialnym taktykiem. Wojny może nie wygra, strategiem nie jest, ale każdą bitwę potrafi wygrać – mówił Korwin-Mikke w wideo-czacie. Lider partii KORWiN stwierdził, że program 500 plus to klasyczny przykład korupcji.

Polecamy także: Nachodzi koniec PiS? Jackowski nie pozostawia złudzeń

Kaczyński dla siebie nie ukradłby nawet złotówki, natomiast dla partii oczywiście tak. Jeżeli wspomoże partię, to partia uratuje Polskę, walczy z układem itd. Dla partii można oczywiście kraść wszystko. To jest taka moralność

– ocenił polityk.

Janusz Korwin-Mikke i Jarosław Kaczyński to dwaj politycy, którzy często są przypisywani po prawej stronie układu politycznego w naszym kraju
Janusz Korwin-Mikke i Jarosław Kaczyński to dwaj politycy, którzy często są przypisywani po prawej stronie układu politycznego w naszym kraju

Źródło: DoRzeczy

Polecamy także:

Polska we łzach. Nie żyje legenda polskiego rocka

Poważne zarzuty dla Trzaskowskiego. To jego koniec? Trafi za kratki?

Zadali Gatesowi pytanie o szczepionki i chipy. Jego odpowiedź nie pozostawia złudzeń

,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *