Opozycja w szoku! PiS już niedługo może przejąć Senat

Udostępnij:

Senat: PiS przejmie kontrolę nad Izbą Wyższą parlamentu i zakończy tym samym większościowe rządy opozycji? Na to po mału zaczyna wyglądać. Na ten właśnie temat w rozmowie z Gazetą Wyborczą wypowiedział się poseł Prawa i Sprawiedliwości – Jan Filip Lipicki. Deputowany dał do zrozumienia wprost, że większość senacka zaczyna się stopniowo kruszyć. Polityk jednocześnie zakomunikował, że jeden z senatorów nie należących do PiS właśnie przychodzi na ich stronę.

Polecamy także: Nachodzi koniec PiS? Jackowski nie pozostawia złudzeń

Senat: PiS przejmie kontrolę nad Izbą Wyższą parlamentu i zakończy tym samym większościowe rządy opozycji?

Opozycja ma się czego obawiać. Wiele sygnałów wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwość stopniowo zaczyna minimalizować przewagę opozycji w Senacie. Takie wnioski można wyciągnąć między innymi z rozmowy senatora Prawa i Sprawiedliwości – Jana Filipa Lipickiego. Polityk PiS zakomunikował w rozmowie z GW, że senacka większość opozycji zaczyna się zmniejszać.

To prawda. Senator Lidia Staroń jest po stronie PiS. Z dwóch powodów. Po pierwsze, zrobili ukłon w jej stronę, nie wystawiając kontrkandydata w jej okręgu w wyborach w 2019 roku. To zobowiązuje do pewnych zachowań. Po drugie, jeśli chodzi o wymiar sprawiedliwości, senator Staroń ma nawet ostrzejsze poglądy niż PiS mówi Wyborczej.

Na temat braku stabilności większości opozycji w Senacie wypowiedział się także Marek Pęka.

Polecamy również: Obrzydliwe i nikczemne słowa Czarzastego! Jak on śmie tak mówić?

Senacka większość jest krucha. Jeszcze dwóch senatorów i układ sił może się zmienić”cytuje wypowiedź wicemarszałka Senatu Marka Pęka dla tvp.info.

Źródło: GW

Polecamy także:

Polska we łzach. Nie żyje legenda polskiego rocka

Poważne zarzuty dla Trzaskowskiego. To jego koniec? Trafi za kratki?

Zadali Gatesowi pytanie o szczepionki i chipy. Jego odpowiedź nie pozostawia złudzeń

,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *