Wstrząsające doniesienia PAP! Chcieli zabić prokuratora krajowego

Udostępnij:

PAP donosi, że planowano zamach na prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego i jego rodzinę. Dwóch przestępców zatrzymano, chcieli dzięki zabójstwu uniknąć kary za inne przestępstwa.

Państwowa Agencja Prasowa podała szokujące informację, przestępcy planowali zamach na życie prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego i jego rodziny. Do opolskiego sądu okręgowego wpłynął już akt oskarżenia przeciw dwóm przestępcom którzy stali za tym planem. Jak donosi dalej PAP motywem kierującym przestępcami była chęć zemsty i uniknięcia surowej kary.

Czytaj też: Stonehenge: Ważne odkrycie naukowców. Kolejna zagadka rozwiązana

PAP donosi, że planowano zamach na prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego

Głównymi oskarżonymi w sprawie planowania zabójstwa prokuratora krajowego są Bogdan G, a także Grzegorz P. Obaj przebywają już w zakładzie karnym i będą odpowiadać przed sądem jako recydywiści. Byli już skazywani między innymi za zabójstwa. Grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności. Na ławie oskarżony zasiądzie również strażnik więzienny, Krzysztof N, któremu postawiono zarzuty korupcji. Grozi mu za to nawet 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo aktem oskarżenia objęto także Roberta B, który przekazał skorumpowanemu strażnikowi więziennemu kartę płatniczą, którą robił zakupy dla dwójki osadzonych. Mężczyźnie za ten czyn grozi do 8 lat więzienia.

Zobacz również: W ponad 20 miastach Biedronka obeszła zakaz handlu! Tu zrobisz zakupy w niedzielę

Planowany zamach na prokuratora wykryto przez przypadek

Śledczy pracujący nad tą sprawą przyznali, że początkowo badali sprawę korupcji Krzysztofa N, który miał otrzymywać łapówki od dwójki osadzonych.

“W zamian Krzysztof N. (…) wydał pozytywną opinię o Bogdanie G. niezbędną do złożenia wniosku o jego przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary więzienia. Funkcjonariusz Służby Więziennej dostarczał także więźniowi …

>>>>CZYTAJ DALEJ<<<<

Źródło: PAP

Polecamy także:

Ścinano im głowy, wycinano serca. Podczas „meczu piłki” dochodziło do dantejskich scen

Pilna decyzja o zamknięciu. Polacy są poważnie zagrożeni. To konieczne

To może zaskoczyć opozycję. Czy PiS będzie miał większość w senacie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *