Szokujące odkrycie w Alcatraz! Gdy to zobaczyli zamarli… (wideo)

Udostępnij:

Dzięki połączeniu technologicznie zaawansowanych laserów, georadaru i georektyfikacji archeolodzy odkryli liczącą ponad 150 lat infrastrukturę wojskową mieszczącą się pod słynnym Alcatraz.

Zobacz też: Pilny apel Ministerstwa Zdrowia. Sytuacja jest poważna. Dotyczy wszystkich Polaków

Od dawna naukowcy zastanawiali się, czy pozostało coś po fortyfikacjach, które były na wyspie przed więzieniem. Więzienie, jakiego pozostałości można zwiedzać tam teraz, powstało bowiem dopiero w XX w.

Wcześniej w 1859 r. zbudowano na wyspie cytadelę, która odegrała ważną rolę w wojnie secesyjnej.Archeolog Timothy de Smet wyjaśnia, że eksperci badali różne części wyspy. Na przykład teren więziennego boiska. Lokalizacja okazała się strzałem w 10. Archeolodzy znaleźli tam okopy, sklepiony, murowany tunel i kanały wentylacyjne. Wszystkie są w zaskakująco dobrym stanie.

Więzienie Alcatraz, jedno z najsłynniejszych więzień świata, budziło postrach wśród przestępców, krążyły o nim legendy, powstawały filmy, książki. Dzisiaj stanowi wyłącznie atrakcję turystyczną, ale i tak można zamknąć się na chwilę w której z cel i poczuć przerażający strach. Strach przed ciszą, samotnością, potworną izolacją od świata i ludzi.

Ponury budynek na skale, u wejścia do Zatoki San Francisco, doskonale widoczny z miasta, ciągle jest odwiedzany przez ponad milion osób każdego roku. Nieodparty magnetyzm tego miejsca zbudowany jest na przerażeniu, jakie to miejsce latami wywoływało

Polecamy także:

Odnaleźli opuszczony autokar pełen związanych siatek. Otworzyli jedną i wszystkich zmroziło

Szokujące odkrycie w Auschwitz. To było w dziecięcych bucikach

Sytuacja wymknęła się spod kontroli! Wstrząsający film wyciekł do sieci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *