Szumowski właśnie potwierdził. Ujawnił kiedy wrócą surowe obostrzenia w Polsce

Udostępnij:

Gościem radia RMF FM był Łukasz Szumowski. Podczas wywiadu zdradził kiedy w Polsce powrócą surowe obostrzenia. Tematem rozmowy był również, kontrowersyjny pomysł spisywania i prowadzenia ewidencji mających odbyć się wesel. Ze względu na wciąż pogarszającą się sytuację, minister Szumowski nie pozostawił złudzeń.

Zobacz również: Sytuacja wymknęła się spod kontroli! Wstrząsający film wyciekł do sieci

Wiadomym jest, że Minister zdrowia, Łukasz Szumowski ze względu na wciąż pogarszająca się sytuację w Polsce był zmuszony przerwać urlop wypoczynkowy i wrócić na posterunek. Po ostatnich raportach dotyczących nowych zakażeń i zachorowań na COVID-19 nie ma już najmniejszych wątpliwości co do tego, że obostrzenia muszą powrócić. Minister ujawnił teraz kiedy to się wydarzy.

Łukasz Szumowski ujawnił kiedy powrócą obostrzenia

Podczas rozmowy w radio, Łukasz Szumowski powiedział, że mimo rekordowego wzrostu zakażeń koronawirusem sytuacja w Polsce jest względnie dobra. Wszystko przez ogniskowy charakter epidemii.

Jednocześnie Łukasz Szumowski potwierdził, że w najbliższym czasie czeka nas bardzo duży wzrost liczby zakażonych. Jednakże poinformował, że rosnąca ilość osób chorych wynika również z dużej liczby wykonywanych testów (ok. 35 tysięcy każdego dnia).

Przewiduje się, że obecnie dzienna liczba zachorowań może oscylować w granicach 500-600 dziennie.

– Gdybyśmy przebadali tych sześć ognisk naraz, to mielibyśmy trzy-pięć tysięcy przypadków w ciągu jednej doby, co nie oznaczałoby niczego innego niż te ponad 600 z ostatniej doby. To nie sama liczba, tylko tempo wzrostu. Jakbyśmy dzisiaj mieli 600, jutro 800, pojutrze tysiąc, a za tydzień dwa tysiące czy dwa i pół tysiąca, to byłby powód do dużego niepokoju

– odpowiedział Łukasz Szumowski na pytanie reportera RMF o to kiedy sytuacja stanie się bardzo poważna.

Wytłumaczył, że ze względu na ogniskowy stan epidemii obostrzenia będą wprowadzane regionami. Zastanawiano się również nad zwiększeniem rygoru podczas imprez masowych.

– Zastanawiamy się, czy wprowadzić w tych obszarach kraju, gdzie jest więcej zakażeń, restrykcji polegających na tym, że na weselach mogłoby być mniej osób, czy nie wprowadzić pewnej rejestracji wesel, aby łatwiej móc je skontrolować. To na pewno poprawiłoby sytuację epidemiczną –

poinformował Szumowski na antenie RMF.

Polecamy także:

Ania z „Rolnika” jest nie do Poznania! Co za metamorfoza

Wstrząsające doniesienia PAP! Chcieli zabić prokuratora krajowego

To może Cię również zainteresować:

Stonehenge: Ważne odkrycie naukowców. Kolejna zagadka rozwiązana

W ponad 20 miastach Biedronka obeszła zakaz handlu! Tu zrobisz zakupy w niedzielę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *