Strach w PO. To nie koniec zarzutów! Pojawiają się nowe nazwiska

Udostępnij:

Sławomir Nowak – prawa ręka byłego premiera PO (Donald Tusk) aktualnie jest na samym krańcu swojej politycznej kariery. Byłemu ministrowi zarzuca się przede wszystkim przyjmowanie wysokich korzyści majątkowych w zamian za protekcje przy najważniejszych przetargach.

To jednak nie jest wszystko. Przed Nowakiem ma być jeszcze drugi etap pracy śledczych, którzy planują przestawić mu nowe zarzuty. Nie ulega wątpliwości, że przed politykiem są bardzo ciężkie kolejne tygodnie. O co tym razem zostanie oskarżony Sławomir Nowak?

Zobacz również: Wszyscy nie żyją, wśród ofiar polityk. Polsat przekazał wstrząsające informacje (zdjęcia)

Sławomir Nowak, były minister PO i prawa ręka byłego premiera (Donald Tusk) z kolejnym zarzutami?

Sławomir Nowak to postać, która już przed laty zasłynęła ze swoich drogich zegarków. Teraz jednak polityk ma zdecydowanie poważniejsze problemy. Z doniesień mediów wynika między innymi, że śledczy szykują dla Nowa kolejne bardzo poważne zarzuty. Chodzi o pomoc w nawiązywaniu kontaktów polskich biznesmenów na Ukrainie. Na ten temat możemy przeczytać na portalu Polskie Radio 24.

– On pomagał, ale oczywiście pierwszą sprawą było to, że żądał pieniędzy – wskazał.

Z ustaleń dziennikarzy tygodnika wynika, że do Nowaka zwrócił się Filip Rynasiewicz, syn byłego barona PO i zastępcy Nowaka w ministerstwie.

„Obaj panowie mieli rozmawiać na temat biznesów australijskiej spółki wydobywczej Prairie Mining Ltd. Pieniądze za załatwienie sprawy dla firmy z Australii miały trafić na konto spółki należącej do Nowaka oraz Łukasza Zaręby, b. doradcy Donalda Tuska i szefa doradców Ewy Kopacz” – czytamy.

Czytaj też: Pilny apel Ministerstwa Zdrowia. Sytuacja jest poważna. Dotyczy wszystkich Polaków

– Sławomir Nowak bezwzględnie bierze pieniądze za swoją pomoc. Mamy udokumentowany przelew, prawie 15 tys. zł z firmy rzeczonego Filipa Rynasiewicza na konto firmy Europe Partners, której 99 proc. udziałów ma Nowak – wskazał Marcin Wikło w jednym z wywiadów na ten temat.

Sławomir Nowak - prawa ręka byłego premiera PO (Donald Tusk) aktualnie jest na samym krańcu swojej politycznej kariery. Byłemu ministrowi zarzuca...
Sławomir Nowak – prawa ręka byłego premiera PO (Donald Tusk) aktualnie jest na samym krańcu swojej politycznej kariery. Byłemu ministrowi zarzuca…

Źródło: 4mens

Polecamy także:

Szumowski nie pozostawił wątpliwości. Podjęto decyzję o nowych ograniczeniach

Odnaleźli opuszczony autokar pełen związanych siatek. Otworzyli jedną i wszystkich zmroziło

Szokujące odkrycie w Auschwitz. To było w dziecięcych bucikach

,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *