Łukaszenko atakuje Polskę. Paskudne oszczerstwa. Jest reakcja rządu

Udostępnij:

Wybory prezydenckie na Białorusi: Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenko przeszedł do ataku i zaczął rzucać oskarżenia względem innych krajów Europy, wśród których znalazła się także Polska.

Przywódca naszych wschodnich sąsiadów ogłosił dziś, że uczestnikami powyborczych protestów “sterowano z Polski, Wielkiej Brytanii i Czech”. Według polityka świadczą o tym zarejestrowane połączenia telefoniczne z zagranicy na Białoruś, które aktualnie mają się znajdować w rękach białoruskich służb.

Czytaj też: Oto pełna lista obostrzeń! Nie o wszystkich powiedzieli podczas konferencji

Łukaszenka przeszedł do ataku, czy Polska ingerowała w białoruskie wybory?

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenko przeszedł do ofensywy po zakończonych wyborach. Białoruski przywódca zasugerował, że Polska, Wielka Brytania oraz Cechy miały ingerować w wyboru na Białorusi. Świadczyć mają o tym nagrane rozmowy, które znajdują się aktualnie w dyspozycji białoruskich służb.

Zarejestrowaliśmy telefony z zagranicy. Telefony były z Polski, Wielkiej Brytanii i Czech; sterowano naszymi – proszę wybaczyć – owcami; one nie rozumieją, co robią i nimi zaczynają sterować

powiedział Łukaszenka.

Na zarzuty prędko zareagował szef polskiej dyplomacji – Jacek Czaputowicz.

Zobacz również: Połowa Polski objęta pomarańczową strefą! Ostrzeżenie dla wszystkich. Zostańcie w domu

W tej wypowiedzi jest pewna sugestia co do telefonów z Polski, które mogły dotyczyć organizacji społecznych, które mają zupełne prawo do utrzymywania kontaktów z przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego białoruskiego, więc ten zarzut uznajemy za bezpodstawny

Wybory prezydenckie na Białorusi: Prezydent Alaksandr Łukaszenko przeszedł do ataku i zaczął rzucać oskarżenia wśród których znalazła się także Polska.
Wybory prezydenckie na Białorusi: Prezydent Alaksandr Łukaszenko przeszedł do ataku i zaczął rzucać oskarżenia wśród których znalazła się także Polska.

Źródło: Niezależna

Polecamy także:

Gąsiewska zrzuciła ciuchy! Sporo odsłoniła

Kinga duda ujawniła prawdę… I to w dniu zaprzysiężenia!

Porażające wieści o Staraku! Chcieli to ukryć?

,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *