Polacy w żałobie. Nie żyje wielki Polak. Wstrząs dla wszystkich

Udostępnij:

Nie żyje były działacz opozycji, członek KOR i działacz Solidarności, Henryk Wujec. O jego śmierci poinformowała jego żona, Ludwika. Miał 79 lat. Wujec zmarł w sobotę nad ranem.

Ludwika Wujec poinformowała właśnie opinię publiczną, że w sobotę rano zmarł jej mąż, wieloletni działacz opozycji komunistycznej, członek KOR i działacz Solidarności, Henryk Wujec. W czasie PRL przetrzymywany jako więzień polityczny. Był obecny podczas obrad okrągłego stołu. Wielokrotny poseł na sejm III Rzeczpospolitej Polskiej, pełnił rolę doradcy prezydenta Bronisława Komorowskiego. Zmarł w wieku 79 lat. O jego śmierci w serwisie Twitter poinformowała także Janina Ochojska.

Czytaj też: Nowa lista czerwonych i żółtych stref w Polsce! Spore zaskoczenie

Nie żyje były działacz opozycji, członek KOR i Solidarności, Henryk Wujec

“Wspaniały przyjaciel, przedobry człowiek, szlachetny i uczciwy do bólu. Społecznik z powołania i przyjaciel organizacji pozarządowych. Niewielu pamięta, że był z wykształcenia fizykiem. Pełnił wiele funkcji politycznych i społecznych. Odpoczywaj w pokoju, Heniu” – napisała w poście zamieszczonym na Twitterze Ochojska.

Zobacz również: Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat! Dotyczy wszystkich

Wujec działał w opozycji już od lat siedemdziesiątych. W latach 1976-1977 był współpracownikiem Komitetu Obrony Robotników, w maju 1977 uczestniczył w głodówce w kościele św. Marcina w Warszawie. Następnie w latach 1977-1981 był członkiem Komitetu Samoobrony Społecznej “KOR”. W 1978 r. zwolniono go za to z pracy. Od 1981 roku należał do Solidarności, był członkiem władz krajowych związku. Był dwukrotnie internowany, od grudnia 1981 do września 1982, następnie drugi raz w 1984 roku. Aresztowany w 1986 roku.

Brał udział w obradach Okrągłego Stołu, w zespole ds. pluralizmu związkowego. W późniejszych latach był posłem na sejm, a w rządzie Jerzego Buzka pełnił także rolę wiceministra rolnictwa. W latach 2010- 2015 był doradcą prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Przez Aleksandra Kwaśniewskiego został w 2004 roku odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, natomiast w 2006 roku Lech Kaczyński wręczył mu Krzyż Komandorski z Gwiazdą tego orderu.

Źródło: Interia

Polecamy także:

Raz tym posmarujesz chleb i już nigdy nie wrócisz do normalnego masła!

Błąd Ministerstwa Zdrowia! Podali nieprawdziwe dane

Wiele rannych, w tym dzieci. Na miejscu mnóstwo służb, trwa akcja w Polsce. Zdjęcia przerażają

, , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *