Nowa lista czerwonych i żółtych stref w Polsce! Spore zaskoczenie

Udostępnij:

Koronawirus: Ministerstwo zdrowia podało nowe informacje, dodano nowe strefy czerwone i żółte, powiaty, które zostały nimi mogą was zaskoczyć. Listę znajdziesz niżej.

Niedawno ministerstwo zdrowia wraz z rządem premiera Mateusza Morawieckiego postanowiło wprowadzić tak zwane czerwone i żółte strefy. Objęte zostały nimi miasta i powiaty, w których diametralnie wzrosła ilość zakażonych koronawirusem. W czerwonych strefach przywrócono niemal wszystkie ograniczenia z początku walki z pandemią, włącznie z przymusem noszenia maseczek ochronnych także na ulicach. W żółtych strefach, w których zachorowało mniej osób niż w czerwonych przywrócono tylko część obostrzeń, między innymi ograniczono liczbę osób mogących gromadzić się podczas imprez zorganizowanych.

Czytaj też: Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat! Dotyczy wszystkich

Koronawirus: Ministerstwo zdrowia dodało nowe strefy czerwone i żółte

Teraz ministerstwo zdrowia zaktualizowało listę powiatów i miast, które zostaną objęte żółtymi, bądź czerwonymi strefami. Klasyfikacja stref polega na sprawdzeniu ilości zachorowań na 10 tysięcy mieszkańców. Jeżeli chorych jest więcej 12 chorych na 10 tysięcy mieszkańców to powiat zostaje kwalifikowany jako czerwony, żółty to 6 do 12 zachorowań, poniżej 6 powiat zostaje zakwalifikowany jako zielony.

Zobacz również: Raz tym posmarujesz chleb i już nigdy nie wrócisz do normalnego masła!

W związku z tym ministerstwo postanowiło zaktualizować mapę stref. Jak się okazuje mimo rosnącej ilości zachorowań na COVID-19 liczba powiatów i miast zmniejszyła się. Początkowo znajdowało się na niej 19 regionów, teraz jest to 18. Lista ma być aktualizowana dwa razy w tygodniu.

Strefa czerwona to w tym momencie powiaty: ostrzeszowski, nowosądecki, Nowy Sącz, wieluński, Ruda Śląska, rybnicki, Rybnik, wodzisławski, a także Jastrzębie Zdrój. Natomiast strefa żółta to powiaty: Żory, cieszyński, oświęcimski, pszczyński, raciborski, limanowski, Biała Podlaska, grajewski, a także nowotarski.

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Błąd Ministerstwa Zdrowia! Podali nieprawdziwe dane

Wiele rannych, w tym dzieci. Na miejscu mnóstwo służb, trwa akcja w Polsce. Zdjęcia przerażają

Szokujące odkrycie na temat COVID-19! Te osoby mogą mieć przewagę

, , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *