Koniec złudzeń! Właśnie rząd podjął ostateczną decyzję

Udostępnij:

Premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że rządowe przedwyborcze obietnice w tym roku nie zostaną spełnione, pensja minimalna będzie jednak niższa niż obiecywano.

Prawo i Sprawiedliwość w zeszłorocznej kampanii wyborczej przed wyborami do parlamentu złożyło, zresztą jak każda inna startująca w nich partia, wiele obietnic wyborczych. Wyborcy PiS-u czekają cały czas na spełnienie części z nich. Tym razem jednak prezes rady ministrów Mateusz Morawiecki poinformował, że jedna z nich na pewno nie zostanie spełniona. Chodzi o wysokość pensji minimalnej jaka będzie obowiązywała w przyszłym roku.

Czytaj też: Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Nie pozostawili wątpliwości

Mateusz Morawiecki: Rządowe przedwyborcze obietnice nie zostaną spełnione, pensja minimalna będzie niższa

Podczas kampanii wyborczej politycy PiS obiecywali podniesienie płacy minimalnej w 2021 roku do wysokości 3000 złotych brutto. Taka kwota nie zadowalała wtedy związków zawodowych, które domagały się 3100 zł brutto płacy minimalnej. Jednak jak się okazuje ta kwota będzie niższa nawet od obiecywanej.

zobacz również: Poseł KO powiedział wprost co myśli o Tusku. Tego jeszcze nie było

Rząd premiera Mateusza Morawieckiego negocjował wysokość płacy minimalnej jaką chciano ustalić na 2021 rok ze związkami zawodowymi. Jednak mimo wielu prób strony nie doszły do porozumienia, dlatego rząd PiS pojął w tej sprawie samodzielną decyzję. Mimo, że termin na ustalenie tego mija dopiero 15 września. To w wykazie Rządowego Centrum Legislacji można już znaleźć projekt tego rozporządzenia.

“W projekcie proponuje się ustalenie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę na poziomie 2 800 zł (co oznacza wzrost w stosunku do wysokości obowiązującej w roku bieżącym o 7,7% oraz relację do prognozowanego na 2021 r. przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej na poziomie 53,2%) i minimalnej stawki godzinowej dla określonych umów cywilnoprawnych na poziomie 18,30 zł” – napisano w projekcie.

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Narodowcy starli się z LGBT. Konfrontacja w sercu Warszawy (wideo)

Janda ma poważne problemy! Jeżeli nie przeprosi to czeka ją sroga kara

Jackowski zaskoczył cały świat. Przerażająca wizja się spełniła

, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *