Pilne: Morawiecki podjął ostateczną decyzję. Pozostało parę dni

Udostępnij:

Premier Mateusz Morawiecki postanowił zorganizować pilne spotkanie z politykami wszystkich partii, które znajdują się w sejmie, tematem ma być obecna sytuacja na Białorusi.

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki zdecydował się zwołać pilne spotkanie z przedstawicielami wszystkich opcji politycznych obecnych w tym momencie w sejmie. Jest ono zwołane w trybie pilnym, gdyż temat, który będzie omawiany wzbudza niepokój nie tylko wśród klasy politycznej, ale także w społeczeństwie. Premier Morawiecki, chce omówić z politykami wszystkich partii naglącą sytuację na Białorusi. A także możliwość podjęcia odpowiednich decyzji i kroków w tej sprawie. Spotkanie zaplanowano na środę, wtedy to zostaną omówione poczynania rządu na arenie międzynarodowej, a także krajowej w sprawie protestów u naszego wschodniego sąsiada. Te informacje potwierdził szef kancelarii premiera, Michał Dworczyk.

Czytaj też: Stuhr nie czuje się Polakiem! Powiedział to wprost i zaatakował PiS

Sytuacja na Białorusi: Premier Mateusz Morawiecki zorganizował pilne spotkanie z politykami

“Zrelacjonujemy dotychczasowe działania na forum międzynarodowym i krajowym ws. Białorusi” – stwierdził w oficjalnym oświadczeniu szef kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego, Michał Dworczyk.

Zobacz również: Syn Zenka Martyniuka zwariował! Nawołuje do zniszczenia rządu. Może mieć przez te słowa spore problemy

Głos postanowił zabrać także premier. Podkreślił, że nie tylko Polska, ale także cała Rada Europejska jednogłośnie potępia wynik wyborów prezydenckich na Białorusi. Jest przeciwna temu jak wyglądały te wybory i domaga się ich powtórzenia.

“Chcemy dać do zrozumienia reżimowi Łukaszenki, że trzeba zasiąść do rozmów, które doprowadzą do demokratyzacji Białorusi. […] Cała Rada Europejska jednoznacznie potępiła przebieg wyborów na Białorusi. Powinny zostać powtórzone, aby mogły być uznane za uczciwie przeprowadzone, wolne i demokratyczne. Nie można doprowadzić do zewnętrznych interwencji. Mam tu na myśli Rosję. Proces demokratyzacji musi być w rękach białoruskiego narodu. Każde społeczeństwo chce decydować o swoim losie” – mówił premier Morawiecki na szczycie unijnym.

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Chcą zniszczyć Rafała Ziemkiewicza. Wszystko przez te słowa. Dziennikarz ma poważne problemy

Gwiazda TVN błaga Morawieckiego o pomoc! Ujawniono treść jej listu

Bezczelne słowa Owsiaka do Łukasza Szumowskiego! Riposta byłego ministra to hit

, , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *