Minister Edukacji nie pozostawił wątpliwości. Tak będzie wyglądał powrót do szkół

Udostępnij:

Nowy rok szkolny rozpoczyna się już niedługo, dlatego Minister edukacji Dariusz Piontkowski przekazał nowe informacje, na temat tego jak będzie wyglądał wrześniowy powrót do szkół.

Minister edukacji i dziedzictwa narodowego Dariusz Piontkowski przekazał najnowsze informacje dotyczące rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2020/21. Według obecnych ustaleń rządu premiera Mateusza Morawieckiego dzieci powinny normalnie udać się na rozpoczęcie roku szkolnego 1 września 2020 roku. Czyli w przyszły wtorek. Jednak minister podał także jak będą wyglądały obostrzenia. A także nowe zasady wprowadzane w szkołach w związku z panującą pandemią koronawirusa SARS_Cov-2. Wiele osób nie będzie zadowolonych tym ograniczeniami.

Czytaj też: Wstrząsające fakty wyszły na jaw! Wyniki badań Nawalnego szokują

Minister edukacji Dariusz Piontkowski przekazał nowe informacje jak będzie wyglądał powrót do szkół

Minister edukacji postanowił osobiście sprawdzić stan przygotowań placówek szkolnych do rozpoczynającego się niedługo nowego roku szkolnego. Piontkowski wypowiedział się w jednym z ostatnich wywiadów na temat obowiązku noszenia maseczek ochronnych i możliwego mierzenia temperatury w szkołach.

Zobacz również: Pilne: Morawiecki podjął ostateczną decyzję. Pozostało parę dni

“Chcemy aby od 1 września uczniowie wrócili do stacjonarnych zajęć. Stąd moja wizyta w kilku szkołach, aby sprawdzić, jak dyrektorzy się do tego przygotowali” – stwierdził Piontkowski podczas konferencji prasowej zorganizowanej przed wizytowaną szkołą w Płonce Kościelnej w gminie Łapy.

Minister edukacji odniósł się także do wytycznych jakie przedstawił Główny Inspektorat Sanitarny i Ministerstwo Zdrowia.

“Ci dyrektorzy z którymi rozmawiałem wręcz cieszyli się, że ogólnopolskie wytyczne są na tyle elastyczne, że pozwalają im dopasować sposób funkcjonowania szkoły do warunków lokalnych, do tych budynków, które mają. Wytyczne są na tyle szczegółowe, że wprowadziły pewne graniczne elementy, które należy w każdej szkole wprowadzić, a jednocześnie wprowadziły pewną elastyczność, aby dopasować konkretne rozwiązania do konkretnych szkół. W opinii tych dyrektorów z którymi rozmawiałem dalszego uszczegóławiano wytycznych nie trzeba” – zaznaczył minister Piontkowski.

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Stuhr nie czuje się Polakiem! Powiedział to wprost i zaatakował PiS

Syn Zenka Martyniuka zwariował! Nawołuje do zniszczenia rządu. Może mieć przez te słowa spore problemy

Bezczelne słowa Owsiaka do Łukasza Szumowskiego! Riposta byłego ministra to hit

, , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *