Były przyjaciel Wałęsy zdradził jego przeszłość. To koniec jego legendy. Mocne wyznanie

Udostępnij:

Andrzej Gwiazda i Lech Wałęsa przed laty tworzyli razem ruch Solidarności. Dziś jednak obaj są na dwóch przeciwnych sobie biegunach. Sam gwiazda wielokrotnie podkreśla, że już na samym początku miał pewne przeczucie co do działalności Wałęsy w PRL.

W jednym z najnowszych wywiadów z Michałem Rachoniem wyznał, że podczas sierpniowych rozmów z komunistycznymi władzami jednym z ich przeciągających i hamujących był Lech Wałęsa.

Zobacz również: Minister Zdrowia wydał pilny komunikat. Decyzja obejmie wszystkich Polaków

Andrzej Gwiazda i Lech Wałęsa po latach

Jest to rzeczą oczywistą – nie mieliśmy armat, ani nawet pistoletów. Więc mówienie z kontrahentem, że ma się wynosić byłoby dosyć absurdalne. Poza tym, wydaje mi się, że jeszcze wtedy społeczeństwo nie było na to przygotowane i zresztą zupełnie słusznie. O niepodległość walczy się zbrojnie na polu walki, a nie przy stole” – mówił dziś Andrzej Gwiazda o wydarzeniach sprzed 40 lat.

W wywiadzie dla TVP Gwiazda wyznał swoje pierwsze wątpliwości co do Lecha Wałęsy i jego współpracy ze służbami.

„W czasie porozumień nie mieliśmy już cienia wątpliwości, że Wałęsa jest agentem bezpieki”.

W rozmowie zaznaczono również, że niektórzy działacze walczyli o poszczególne zapisy, jednak na drugim biegunie był Wałęsa, który pewne etapy rozmów hamował i studził:

Chodziło przede wszystkim nie o to, jakie stanowisko ma Wałęsa, tylko o świadomość. W czasie porozumień nie mieliśmy już cienia wątpliwości, że Wałęsa jest agentem bezpieki i nie mogliśmy w związku z tym przygotować i opracować strategii na głosy poszczególne osoby poszczególnych (punktów). Nie ma gorszej sytuacji, niż trzymanie się strategii, czy taktyki, którą zna przeciwnik. Ta świadomość, że wszystko, co ustalimy między sobą będzie znane przeciwnikowi wykluczała jakieś opracowanie taktyki rozmów”

Andrzej Gwiazda i Lech Wałęsa przed laty tworzyli razem ruch Solidarności. Dziś jednak obaj są na dwóch przeciwnych sobie...
Andrzej Gwiazda i Lech Wałęsa przed laty tworzyli razem ruch Solidarności. Dziś jednak obaj są na dwóch przeciwnych sobie…

Źródło: Fronda

Polecamy także:

Morawiecki ujawnił dlaczego dzieci wracają do szkół.Oto cała prawda

Kompromitacja gwiazdy TVN. Lekarz jej wysłuchał i zbladł. To chore!

Czeka nas drugi lockdown? Główny Inspektor Sanitarny ujawnił prawdę. Nie pozostawia złudzeń

,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *