Polska aktorka wywołała skandal! Obraziła uczucia religijne

Udostępnij:

Aktorka Michalina Olszańska wywołała w Rosji prawdziwy skandal, Kościół Prawosławny uważa, że film w którym wystąpiła obraża uczucia religijne.

Michalina Olszańska jest najlepiej kojarzona polskiemu widzowi dzięki swojej roli w Ofelii w pierwszym polskim serialu giganta streamingowego Netflix. Był to 1984, a aktorka zagrała tam u boku Michała Musiała i Roberta Więckiewicza. Aktorka występowała także w serialu Barwy Szczęścia, czy Drogi Wolności. Gra też regularnie w filmach kinowych i to nie tylko polskich. Pojawiła się między innymi europejskiej koprodukcji “Rozbite marzenia. 1918-1939”, gdzie zagrała Polę Negri. Właśnie jedna z takich zagranicznych produkcji przysporzyła jej niemały problem na terenie Rosji. Chodzi o rosyjską produkcję Matylda, w której polska aktorka zagrała tytułową rolę.

Czytaj też: Pawłowicz zrobiła to! Tym zdjęciem publicznie upokorzyła Wałęsę

Michalina Olszańska wywołała w Rosji skandal, Kościół Prawosławny uważa, że obraża uczucia religijne

Film wywołał w Rosji wielkie kontrowersje jeszcze przed swoją premierą kinową. Matylda jest filmem opowiadającym o rzekomym romansie ostatniego cara Rosji Mikołaja II z polską primabaleriną baletu w Sankt Petersburgu Matyldą Krzesińską. Problematycznym faktem jest, że już po upadku komunizmu, zamordowany w 1918 roku przez Bolszewików, car Mikołaj II został kanonizowany, a także uznany za świętego przez Moskiewski Kościół Prawosławny. Hierarchowie kościelni uznali film za obrazę ich uczuć religijnych.

Zobacz również: Mazurek po mistrzowsku zgasił Neumanna ws. “Czajki”. To trzeba zobaczyć

Petycję o zaprzestanie rozpowszechniania filmu podpisało w Rosji ponad 100 tysięcy ludzi, w tym było 37 zastępców Państwowego Zgromadzenia Federalnego. Obraz był zdejmowany z ramówek kin z obawy przed atakami terrorystycznymi. Według przeciwników filmu Olszańska w roli Matyldy byłą wulgarna, a także zachowywała się jak gwiazda porno.

Źródło: Interia

Polecamy także:

Duda zaatakował Trzaskowskiego! Tak ostrych słów nikt się nie spodziewał

Frasyniuk tym razem ostro przesadził. Obrzydliwy atak na rząd

Od lat wstrzykuje sobie śmiertelną truciznę! Wyniki badań porażają

, , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *