Połowa armii na granicę z Polską! Łukaszenka grozi: “Spokojnie nie będzie”

Udostępnij:

Aleksander Łukaszenka w rozmowie z premierem Rosji Michaiłem Miszustinem podkreślił, że białoruska armia została już rozmieszczona na granicy z Polską i Litwą. Twierdzi, że stacjonuje tam połowa ich sił wojskowych.

W czwartek z wizytą na Białorusi był premier Rosji Michaił Miszustin, który spotkał się między innymi z prezydentem kraju Aleksandrem Łukaszenką. Ten poinformował go, że zdecydował się wysłać połowę swoich sił zbrojnych na granicę Polski i Litwy, gdyż jak to ujął musiał zareagować na “nieprzyjacielskie kroki NATO”. Według Łukaszenki NATO przerzuciło pod granicę z Białorusią kilkanaście myśliwców F16, co jest jawnym wrogim wobec jego kraju czynem.

Czytaj też: Rafał Ziemkiewicz ostro o Tusku. Nie powstrzymywał się. Będzie afera

Aleksander Łukaszenka podkreślił, że białoruska armia jest już na granicy z Polską i Litwą

“Widzicie, co się dzieje u nas. My widzimy, co się dzieje wokół Rosji. Byliśmy zmuszeni odpowiadać, widząc nieprzyjacielskie kroki ze strony NATO u naszych granic” – stwierdził podczas rozmowy z premierem Rosji Aleksander Łukaszenka.

Zobacz również: Margot ostro na temat Trzaskowskiego. Padły mocne oskarżenia!

Prezydent Białorusi zaznaczył, że ruch ten sprowokowało NATO, które według niego chce się wplątać w wewnętrzne sprawy jego kraju.

“Rozmieściliśmy praktycznie połowę naszej białoruskiej armii. Faktycznie kontrolujemy zachodnie granice z Litwą i Polską. I, jak często mówię, faktycznie okrążyliśmy Grodno, żeby przeciwstawiać się tym zagrożeniom” – zaznaczył prezydent Białorusi.

Wcześniej Aleksander Łukaszenka utrzymywał, że NATO planuje zajęcie miasta Grodna, dlatego kazał je otoczyć. Dodał także, że pod Warszawą został stworzony ośrodek, który ma kierować protestami powyborczymi na Białorusi.

“Postawili sobie za cel przede wszystkim odcięcie tego terytorium – Grodna. Niedawno wywiesili tam już polskie flagi. Spokojnego życia nie będzie, ale Białoruś jest w pełni zdeterminowana, by obronić swoją suwerenność i niepodległość.” – dodał następnie Łukaszenka

Źródło: Wp

Polecamy także:

Francuski tygodnik atakuje Islam. Opublikowali “wizerunek” Mahometa

Ujawniono prawdę o ojcu małej Madzi. Nie do wiary co zrobił po jej śmierci

Konsekwencje dotkną każdego. Ruszają masowe kontrole, dotyczą wszystkich Polaków

, , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *