Rząd przedłużył ważny zakaz do 15 września! To nie wszystko

Udostępnij:

Koronawirus: Rząd PiS własnie przedłużył bardzo uciążliwy dla Polaków zakaz. Na razie ma on obowiązywać do 15 września, ale później może nie być lepiej.

Rząd pod przewodnictwem prezesa rady ministrów Mateusza Morawieckiego postanowił przedłużyć obowiązujący do tej pory uciążliwy dla wielu rodaków zakaz. Obostrzenie ma na razie obowiązywać do 15 września, ale może zostać dalej przedłużone. Taka decyzja z pewnością nie spodoba się wielu Polakom, którym ten zakaz utrudni życie. Taka decyzja spowodowana jest nasileniem w ostatnim czasie zachorowań na koronawirusa SARS-Cov-2. Rząd PiS stara się za wszelką cenę ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii w naszym kraju.

Czytaj też: Rafał Ziemkiewicz ostro o Tusku. Nie powstrzymywał się. Będzie afera

Koronawirus: Rząd PiS własnie przedłużył uciążliwy zakaz

Kolejny zakaz lotów będzie obowiązywał do 15 września, jego ewentualne przedłużenie uzależnione będzie od sytuacji epidemiologicznej w krajach do których nie będziemy mogli latać, ale także w Polsce. Do tej pory na czarnej liście z zakazem lotów znajdowały się aż 44 państwa. Wielu ludzi miało nadzieję, że z końcem okresu wakacyjnego liczba ta ulegnie znacznemu zmniejszeniu. Tak się jednak nie stało.

Zobacz również: Margot ostro na temat Trzaskowskiego. Padły mocne oskarżenia!

Rada ministrów zdecydowała się utrzymać liczbę krajów, do których obowiązywał będzie zakaz lotów. Tak więc nadal nie polecimy do 44 krajów. Na liście z zakazem lotów znalazły się między innymi: Belize, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Brazylia, Hiszpania, Izrael, Albania, Indie, Malta, Mołdawia, Stany Zjednoczone, Luksemburg, a także Wspólnota Bahamów.

Przepisy nie dotyczą lotów międzynarodowych wykonywanych na polecenie albo za zgodą Prezesa Rady Ministrów, lotów realizowanych na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wojsk obcych w rozumieniu ustawy z 23 września 1999 r. o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium realizujących zadania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Francuski tygodnik atakuje Islam. Opublikowali “wizerunek” Mahometa

Ujawniono prawdę o ojcu małej Madzi. Nie do wiary co zrobił po jej śmierci

Koszmar w “Dzień dobry TVN”. Tajemnica wyszła na jaw

, , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *