Oficjalna decyzja Ministerstwa! Dotyczy milionów Polaków

Udostępnij:

Ministerstwo cyfryzacji szykuje zmiany przepisów dla kierowców. Każdy kto jakiś prowadzi pojazd powinien się z nimi zapoznać, gdyż ich skutki dotkną niemal każdego.

Ministerstwo cyfryzacji szykuje daleko idące zmiany dla kierowców. Już niedługo będziemy mogli prowadzić pojazd bez posiadania przy sobie dokumentu, który potwierdza, że możemy to robi, czyli prawa jazdy. W piątek minister cyfryzacji Marek Zagórski przekazał długo wyczekiwaną informację na ten temat. Wynika z niego, że już od 5 grudnia nowe przepisy miałyby wejść w życie. Od tego momentu wystarczy, że będziemy posiadać przy sobie smartphone, a na nim zainstalowaną specjalną aplikację.

Czytaj też: PILNE: Nowe informacje w sprawie śmierci polskiej dziennikarki

Ministerstwo cyfryzacji szykuje zmiany przepisów dla kierowców

Zobacz również: To koniec TVN? Wyszła gigantyczna afera. Prezes wyleciał na bruk

“Dwa lata temu podjęliśmy decyzję, dzięki której Polacy nie muszą mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego samochodu oraz dokumentu potwierdzającego jego ubezpieczenie. Dzisiaj zrobiliśmy kolejny krok. Za trzy miesiące będziemy mogli zostawić prawo jazdy w domu albo skorzystać z aplikacji mObywatel, do czego zresztą bardzo zachęcam” – stwierdził minister cyfryzacji, Marek Zagórski.

Należy pamiętać, że aby móc cieszyć się z tych udogodnień trzeba najpierw zainstalować na smartphonie aplikację mObywatel. Cyfrowe prawo jazdy będzie dostępne dla każdego kto widnieje w Centralnej Ewidencji Pojazdów jako właściciel jakiegoś pojazdu.

“Nie chcieliśmy zwlekać, mieliśmy mnóstwo próśb od obywateli w tej sprawie. Dotrzymujemy słowa. Tak jak obiecaliśmy, niebawem polscy kierowcy wszystkie niezbędne dokumenty samochodowe będą mogli mieć w telefonie, a dokładnie w aplikacji mObywatel” – dodał minister Zagórski.

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Matka zabiła 5 swoich dzieci. Najstarszy przeżył. Makabryczna historia, mrozi krew w żyłach

Lewica w szoku po słowach Gretkowskiej! Dolała oliwy do ognia

Połowa armii na granicę z Polską! Łukaszenka grozi: “Spokojnie nie będzie”

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *