Gigantyczna zmiana w szkołach wisi na włosku! Ujawniono plan awaryjny

Udostępnij:

Koronawirus: Ministerstwo edukacji poinformowało właśnie, że w szkołach może nas niedługo czekać poważna zmiana, dzieci mogą mieć krótsze lekcje. Wszystko uzależnione będzie jednak od sytuacji epidemiologicznej.

W jednym z ostatnich wywiadów na temat obecnej sytuacji związanej z koronawirusem w szkolnictwie postanowiła wypowiedzieć się byłą minister edukacji w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego, Anna Zalewska. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości podkreśliła, że należałoby podjąć dodatkowe kroki, które pomogłyby ochronić uczniów w jak największym stopniu przed możliwością zarażania. Podała dwa pomysły jak to uczynić. Pierwszym miałoby być skrócenie godziny lekcyjnej z 45 minut do pół godziny.

Czytaj też: Detektyw Krzysztof R. trafi do więzienia? Usłyszał poważne zarzuty

Koronawirus: Ministerstwo edukacji, w szkołach będzie zmiana, możliwe krótsze lekcje

“Szybko powinniśmy zastanowić się nad skróceniem lekcji z 45 do 30 minut, gdyby sytuacja w szkołach była trudniejsza. Wówczas podział na pracę dwuzmianową byłby prosty, nikt nie kończyłby zajęć późno. 30 minut wystarczy na realizację podstaw programowych” – stwierdziła w jednym z ostatnich wywiadów była już minister edukacji Anna Zalewska.

Zobacz również: Ujawniono ile Cichopek zarabia za jeden program w TVP! Usiądźcie

Innym pomysłem może być ograniczenie obowiązkowych treści dla ósmoklasistów, a także dla maturzystów na arkuszach egzaminacyjnych.

“Za moment będą odbywały się przetargi na arkusze egzaminacyjne po ósmej klasie i maturalne. Wydaje się, że to dobry moment na ograniczenie obowiązkowych treści programowych na egzaminie” – dodała Zalewska.

Na ten temat postanowił wypowiedzieć się także obecny minister edukacji Dariusz Piontkowski.

“Doceniam inicjatywę minister Anny Zalewskiej i jej zaangażowani. Warto jednak zaznaczyć, że chociaż godzina lekcyjna trwa 45 minut, to już w obecnym stanie prawnym, w uzasadnionych przypadkach, możliwe jest skrócenie czasu zajęć edukacyjnych do 30 minut”

Źródło: Interia

Polecamy także:

Oficjalna decyzja Ministerstwa! Dotyczy milionów Polaków

PILNE: Nowe informacje w sprawie śmierci polskiej dziennikarki

To koniec TVN? Wyszła gigantyczna afera. Prezes wyleciał na bruk

, , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *