Niemcy wyśmiewali Polaków. Błaszczykowski nie wytrzymał postanowił zareagować

Udostępnij:

Borussia Dortmund to klub, w którym Jakub Błaszczykowski spędził najlepsze lata swojej piłkarskiej kariery. Niestety od samego początku nie było mu tam zbyt łatwo. Kuba do BVB trafił w 2007 toku z Wisły Kraków. Miał wówczas 22 lata i zdecydowanie musiał walczyć o wyrobienie sobie pozycji w składzie.

Dziś Kuba Błaszczykowski uchodzi za jedną z legend klubu z Dortmundu. Jest również do dziś wielką gwiazdą dla kibiców czarno-żółtych, lecz jego początki w klubie proste nie były. Były kapitan reprezentacji przekonał się o tym już na pierwszym zgrupowaniu BVB, kiedy to piłkarze żartowali sobie z Polaków.

Czytaj też: Gigantyczna zmiana w szkołach wisi na włosku! Ujawniono plan awaryjny

Jakub Błaszczykowski i Borussia Dortmund

Kuba Błaszczykowski do BVB przybył w 2007 roku. Niestety początki dla przyszłego kapitana reprezentacji Polski nie były łatwe. Kuba musiał się zmierzyć z licznymi mało przyjemnymi żartami na temat Polaków. Podczas jednej z tego typu sytuacji prawie doszło do bójki.

Gdy w 2007 roku wyjeżdżałem do Dortmundu, to nie było dobrego zdania o Polakach. Mówiło się o nas, że kradniemy, pracujemy na budowie, itd.. Mocno mnie to bolało. Podczas pierwszego zgrupowania chłopaki z zespołu żartowali przy stole. Ja byłem młody, ″ciucherny″, więc od razu pomyślałem, że co mi będą… Wyskoczyłem do nich. Że zmieniam pokój. Afera… – mówi Kuba.

Zobacz również: Detektyw Krzysztof R. trafi do więzienia? Usłyszał poważne zarzuty

Z czasem człowiek nabiera dystansu, ale też bardzo zmieniło się postrzeganie Polaków. Fajna sprawa. Skrócił się dystans między nami a Niemcami. Oczywiście, nadal są uszczypliwości, ale teraz wygląda to inaczej. Zaczynają też doceniać, że potrafimy robić wartościowe rzeczy.

Borussia Dortmund to klub, w którym Jakub Błaszczykowski spędził najlepsze lata swojej piłkarskiej kariery. Niestety od samego początku...
Borussia Dortmund to klub, w którym Jakub Błaszczykowski spędził najlepsze lata swojej piłkarskiej kariery. Niestety od samego początku…

Źródło: YouTube

Polecamy także:

Ujawniono ile Cichopek zarabia za jeden program w TVP! Usiądźcie

Oficjalna decyzja Ministerstwa! Dotyczy milionów Polaków

PILNE: Nowe informacje w sprawie śmierci polskiej dziennikarki

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *