Nagła zmiana wprowadzona! Pilna konferencja Ministerstwa

Udostępnij:

Ministerstwo zdrowia zaskoczyło wszystkich, gdy poinformowało, że wejdzie w życie nagła zmiana wytycznych dla lekarzy rodzinnych. Decyzja konsultowana była z Kolegium Lekarzy Rodzinnych.

Ustalenia odnośnie jesiennej strategii walki z pandemią koronawirusa w Polsce, jakie niedawno przekazało ministerstwo zdrowia, kolejny raz ulegną zmianie. Tym razem jak podaje minister zdrowia Adam Niedzielski, po konsultacjach z Kolegium Lekarzy Rodzinnych resort zdrowia zdecydował się na zmianę wcześniejszych ustaleń. Zdecydowano się na taki krok, ponieważ wcześniejsze ustalenia zbudziły spory sprzeciw nie tylko w społeczeństwie, ale także wśród lekarzy rodzinnych.

Czytaj też: Jackowski zaskoczył wszystkich. Powiedział co myśli o Polsce

Ministerstwo zdrowia: Wejdzie w życie nagła zmiana wytycznych dla lekarzy

“Na początku nasze stanowiska bardzo się różniły. Ale w poczuciu odpowiedzialności dopracowaliśmy rozwiązania” – stwierdził na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Kolegium Lekarzy Rodzinnych miało głównie zastrzeżenia do przekazania odpowiedzialności o kierowanie na testy na koronawirusa przy fizycznej wizycie pacjenta w gabinecie.

Zobacz również: PILNE! Są wyniki śledztwa w “Czajce”. To koniec Trzaskowskiego

“Zdecydowaliśmy się utworzyć pewnego rodzaju furtkę. […] w przypadku, gdy mamy gorączkę powyżej 38 stopni, kaszel, duszności i utratę węchu lub smaku, wtedy nie będzie konieczności odbycia tradycyjnej wizyty […] przed zleceniem testów. […] Będziemy oczywiście, tak jak deklarowałem, traktować to jako pewnego rodzaju pierwszy krok. Jako ukłon, ale jednocześnie podstawę do monitorowania, które pozwoli nam stwierdzić, czy jest to zachowanie racjonalne, czy w ten sposób kontrolujemy ryzyko zachorowania w populacji, czy lekarze rodzinni w takim modelu mogą zlecać w racjonalny sposób badanie” – dodał następnie Niedzielski.

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Niemcy wyśmiewali Polaków. Błaszczykowski nie wytrzymał postanowił zareagować

Hanna Gronkiewicz-Waltz usłyszała od lekarzy wyrok. Rozkładają ręce

Janda postradała zmysły? Agresywny atak na Polaków i PiS. Szokujące słowa

, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *