Uwaga! Nowe zasady w szkołach! Minister właśnie wprowadził zmiany

Udostępnij:

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski poinformował właśnie, że resort wprowadza nowe zasady dla szkół. Kiedy wejdą w życie i co się zmieni?

Z powodu panującej pandemii koronawirusa ministerstwo edukacji narodowej zdecydowało się na wprowadzenie zmian w funkcjonowaniu placówek szkolnych. Minister edukacji Dariusz Piontkowski na specjalnie z tej przyczyny zorganizowanej konferencji prasowej wyjaśnił co się zmieni. Od teraz inaczej funkcjonować będą dwie rzeczy w wypadku przymusu wprowadzenia przez szkoły nauczania zdalnego z powodu zbyt dużej ilości zachorowań na koronawirusa.

Czytaj też: Prawda o chorobie Jerzego Stuhra wyszła na jaw. Powiedział to syn

Minister edukacji Dariusz Piontkowski wprowadza nowe zasady dla szkół

“Po pierwsze to rozwiązanie, które pozwala w przypadku nauczania indywidualnego, gdy jest orzeczenie poradni, by przynajmniej część zajęć na wniosek rodzica, szkoła nie może narzucić takiego trybu, ale na wniosek rodzica może zdecydować się na kształcenie indywidualne w trybie zdalnym. Tak, aby nie było bezpośredniego kontaktu nauczyciela z dzieckiem, jeżeli ma to jakieś uzasadnienie epidemiczne” – stwierdził minister Piontkowski.

Zobacz również: Nagła zmiana wprowadzona! Pilna konferencja Ministerstwa

Dodatkowo ministerstwo edukacji narodowej chce zaproponować skrócenie zajęć. Z dotychczasowych 45 minut do pół godziny.

“Drugą zmianą, która jest także wyraźnie odpowiedzią na to, co mówili dyrektorzy, to możliwość skracania zajęć. Ona już funkcjonowała wcześniej, ale przepisy nie były jednoznaczne. Stąd wprowadziliśmy w okresie przechodzenia szkoły na kształcenie zdalne jednoznaczną możliwość skracania lekcji” – zaznaczył Dariusz Piontkowski.

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Jackowski zaskoczył wszystkich. Powiedział co myśli o Polsce

PILNE! Są wyniki śledztwa w “Czajce”. To koniec Trzaskowskiego

Niemcy wyśmiewali Polaków. Błaszczykowski nie wytrzymał postanowił zareagować

, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *