Nowe obostrzenia już wkrótce? Mówią o całkowitym lockdownie

Udostępnij:

W związku ze zwiększoną liczbą zachorowań rząd najprawdopodobniej wprowadzi nowe obostrzenia, czy czeka nas jednak kolejny lockdown kraju?

Mimo, że epidemia koronawirusa w ostatnich dniach lekko wyhamowała i nie ma już kolejnych rekordów ilości dziennych zachorowań na COVID-19, to jeszcze daleka droga do pokonania choroby. Dlatego wiele osób w Polsce martwi się i zastanawia, czy rząd kolejny raz może zdecydować się na lockdown kraju, w przypadku spodziewanego wzrostu zakażeń podczas kolejnej jesiennej fali choroby. Na ten temat postanowił wypowiedzieć się rzecznik rządu premiera Mateusza Morawieckiego, Piotr Muller, który był gościem w TVP1.

Czytaj też: Polacy wstrzymali oddech. Od 15 września wchodzą wielkie zmiany. Lekarze biją na alarm

Czy rząd wprowadzi nowe obostrzenia i czy czeka nas jednak kolejny lockdown kraju?

Rzecznik stwierdził, że nadal to wesela są głównymi ogniskami nowych zachorowań na koronawirusa typu SARS-Cov-2. Jednak mimo to rząd nie planuje wprowadzenia kolejnych obostrzeń w tym obszarze, być może nie będzie to w ogóle konieczne. Na pytanie o kolejny lockdown Piotr Muller odpowiedział prosto, że rząd nie bierze takiej możliwości pod uwagę.

Zobacz również: Uwaga! Nowe zasady w szkołach! Minister właśnie wprowadził zmiany

“Nie wydaje mi się, aby on był możliwy, ponieważ cały system służby zdrowia, cały mechanizm państwowy jest już o wiele lepiej przygotowany do koronawirusa, do pojawiających się nowych przypadków” – stwierdził rzecznik rządu Piotr Muller.

Rzecznik dodał następnie, ze w tym momencie rząd nie planuje wprowadzenia konkretnych, nowych obostrzeń, jednak wszystko może ulec zmianie jeżeli pogorszy się znacząco sytuacja epidemiologiczna w kraju.

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Najnowsza wizja Jackowskiego jest przerażająca. Tragedia dla Polaków

Prawda o chorobie Jerzego Stuhra wyszła na jaw. Powiedział to syn

Nagła zmiana wprowadzona! Pilna konferencja Ministerstwa

, , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *