Masowe kontrole! Wejdą do prywatnych domów i mieszkań. Polacy obawiają się

Udostępnij:

Koronawirus: Już niedługo mogą czekać nas masowe urzędowe kontrole w domach, chodzi o tak zwany home office i warunki w jakich pracujemy w domu.

Już nie długo mogą czekać nas w domach masowe kontrole urzędników, które mają ograniczyć ilość nieprawidłowości, w którymi zmaga się bardzo wielu Polaków. Inspektorzy nie przyjdą do każdego, ale bardzo wielu z nas czeka dokładna kontrola. Unia Europejska już formułuje w związku z tym odpowiednie prawo, ale polscy urzędnicy nie chcą czekać i z wyprzedzeniem, chcą już rozpocząć akcję.

Czytaj też: Kolejna afera prezydenta Warszawy! Na to Trzaskowski wydał ponad ćwierć miliona

Koronawirus: Urzędowe kontrole w domach, chodzi o home office

Urzędnicy będą sprawdzali odpowiednie warunki do pracy jakie zapewnił nam pracodawca podczas tak zwanego home office. Dotychczasowe zmiany prawne, które dawały możliwość pracodawcy wysłać pracownika do pracy zdalnej obowiązywały do 4 września. Jednak rząd postanowił je przedłużyć. Dlatego tak ważnym jest, żeby sprawdzić prawidłowe wykonywanie pracy w domu.

Zobacz również: Dulkiewicz ostro o grafice patriotycznej. Internauci jej nie darowali

“Już w tym tygodniu mają się zacząć kontrole inspekcji pracy w domach pracowników wykonujących obowiązki zawodowe zdalnie. Inspektorzy już zaczęli zwracać się do pracodawców w celu uzyskania imiennej listy pracowników na home office oraz listy ich adresów” – twierdzi adwokat Piotr Walczak w rozmowie z portalem Money.pl.

Inspektorzy nie będą kontrolowali tylko warunków w jakich pracujemy w domach. Interesować będzie ich także czas pracy jaki dziennie jest poświęcany podczas home office.

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Margot ostro zaatakował! Tym razem ostro przesadził

Biedroń zaatakował Trzaskowskiego! Tak ostrych słów nie spodziewał się nikt

Przerażająca przepowiednia Jackowskiego. Wszyscy ucierpią

, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *