Tragiczne wiadomości dla Polaków. Wielu może się nie udać

Udostępnij:

Tragiczne wiadomości. Ministerstwo zdrowia i Naczelna Izba Lekarska odbyli właśnie spotkanie, na którym poruszona została kwestia szczepień, szczepionka na grypę jest bardzo popularna w tym roku i może jej nie starczyć dla wszystkich. Jak rozwiązać ten problem?

Minister zdrowia Adam Niedzielski spotkał się z przedstawicielami Naczelnej Izby Lekarskiej. Według nich sytuacja w kraju jest w tym momencie wręcz katastrofalna i należy wdrożyć szybkie rozwiązania zaistniałego problemu. Chodzi o szczepienia przeciwko grypie, które dotychczas nie cieszyły się w naszym kraju zbyt wielką popularnością. W tym momencie może być nawet kilkanaście milionów chętnych, żeby się zaszczepić. Polska nie posiada takich zapasó szczepionek.

Czytaj też: Kolejna afera prezydenta Warszawy! Na to Trzaskowski wydał ponad ćwierć miliona

Ministerstwo zdrowia i Naczelna Izba Lekarska odbyli spotkanie, tematem szczepionka na grypę

“Selekcja między jednym, a drugim pacjentem jest trochę jak wybór przy historii Włochów, którzy borykali się z problemem, który lekarz dostanie respirator, gdy są zakażeni koronawirusem. Mieli pięć respiratorów i dziesięciu pacjentów. Mamy wiele osób, które potrzebują szczepionki, niestety, jest jej dramatycznie mało” – wyznał dr Łukasz Durajski.

Zobacz również: Dulkiewicz ostro o grafice patriotycznej. Internauci jej nie darowali

Na spotkaniu Naczelna Izba Lekarska zaproponowała żeby resort zdrowia spróbował zdobyć szczepionki w innych krajach. Jednak taka operacja nie będzie łatwa, mimo że znaleźliby się chętni żeby sprzedać nikt nie ma takich zapasów w tym momencie.

“Powiem brutalnie, że nie widzę rozwiązania. Może resort zdrowia zdobędzie jeszcze 200 tysięcy, do pół miliona szczepionek, to jest dramatycznie mało. Włożyliśmy dużą pracę w przekonanie Polaków do szczepień. Brak szczepionek jest dla nas kulą u nogi” – dodał następnie dr Durajski.

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Margot ostro zaatakował! Tym razem ostro przesadził

Biedroń zaatakował Trzaskowskiego! Tak ostrych słów nie spodziewał się nikt

Przerażająca przepowiednia Jackowskiego. Wszyscy ucierpią

, , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *