Joanna Scheuring-Wielgus straci immunitet? Tym razem ma poważne kłopoty

Udostępnij:

Joanna Scheuring-Wielgus, poseł ugrupowania Nowa Lewica ma bardzo poważne problemy. Polityk grozi uchylenie immunitetu z powodu aktu oskarżenia, który został złożony w jej sprawie. Sędzia Łukasz Piebiak, były wiceminister sprawiedliwości skierował do sądu prywatny akt oskarżenia przeciwko parlamentarzystce. Chodzi dokładnie o słowa Joanna Scheuring-Wielgus, które wskazywały, że były minister miałby coś wspólnego z aferą hejterską w resorcie sprawiedliwości.

Czytaj też: Gigantyczna zmiana w szkołach wisi na włosku! Ujawniono plan awaryjny

Joanna Scheuring-Wielgus, poseł ugrupowania Nowa Lewica ma bardzo poważne problemy

Oskarżam Joannę Izabelę Scheuring – Wielgus z domu Bąkowską o to, że: w dniu 15 lipca 2020 r. w Warszawie, publicznie z mównicy Sejmu RP, czyniąc to zarazem za pomocą środków masowego komunikowania, nieprawdziwie pomówiła sędziego Łukasza Konrada Piebiaka, o to, że pełniąc funkcję wiceministra sprawiedliwości był on głową układu, którego celem było szukanie haków na sędziów i prokuratorów, tj. o takie postępowanie, które może poniżyć go w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego do pełnienia urzędu sędziego — tj. o przestępstwo z art. 212 p 2 kk czytamy w prywatnym akcie oskarżenia.

Sędzia skierował także odpowiednie pismo do kancelarii Sejmu ws. uchylenia iminitet poseł Nowej Lewicy.

Zobacz również: Detektyw Krzysztof R. trafi do więzienia? Usłyszał poważne zarzuty

Powyższe działanie wyczerpuje w ocenie skarżącego znamiona przestępstwa określonego w art. 212 kk, bowiem przedmiotem ochrony występku zniesławienia określonego w tym przepisie jest dobre imię, a ochrona dobrego imienia przysługuje każdemu człowiekowi, niezależnie od tego, jaką cieszy się on opinią. W celu rozpoznania sprawy przez Sąd niezbędne jest uchylenie immunitetu ww. posłance. Mając na względzie powyższe, wypada uznać, że zachodzą okoliczności uzasadniające wydanie przez Sejm RP uchwały zezwalającej na pociągnięcie posłanki Joanny Izabeli Scheuring — Wielgus do odpowiedzialności karnej czytamy we wniosku sędziego Łukasza Piebiaka do Sejmu.

Joanna Scheuring-Wielgus, poseł ugrupowania Nowa Lewica ma bardzo poważne problemy. Polityk grozi uchylenie immunitetu z powodu aktu oskarżenia
Joanna Scheuring-Wielgus, poseł ugrupowania Nowa Lewica ma bardzo poważne problemy. Polityk grozi uchylenie immunitetu z powodu aktu oskarżenia

Źródło: ProPolski

Polecamy także:

Ujawniono ile Cichopek zarabia za jeden program w TVP! Usiądźcie

Oficjalna decyzja Ministerstwa! Dotyczy milionów Polaków

PILNE: Nowe informacje w sprawie śmierci polskiej dziennikarki

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *