Morawiecki właśnie podjął pilną decyzję. Wchodzi nagle

Udostępnij:

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, ważną wiadomość, chce rozmów z opozycją, tematem mają być protesty na Białorusi.

W środę gościem w Polskim Radiu był premier Polski Mateusz Morawiecki. Prezes Rady ministrów wypowiedział się na temat zawieruchy i protestów, które cały czas mają miejsce za naszą wschodnią granicą, na Białorusi. Premier stwierdził, że niezbędne będzie spotkanie wszystkich sił politycznych w kraju, żeby przedyskutować jakie dalsze kroku należy podjąć w tej sprawie. Morawiecki podkreślił, że wydarzenia, które mają teraz miejsce na Białorusi są przełomowe nie tylko dla Białorusinów, ale także dla Polaków, a nawet całej Unii Europejskiej.

Czytaj też: Cejrowski walnął prosto z mostu co myśli o Tusku!To poszło w TVP

Premier Mateusz Morawiecki chce rozmów z opozycją, tematem mają być protesty na Białorusi

“Zapraszam opozycję na przyszły tydzień po to, żeby znowu porozmawiać o Białorusi w obecnym stanie wydarzeń. Białorusini nie tylko przełamali swój strach, ale też pokazują całej Europie, że chcą należeć do Europy wolnych, demokratycznych, praworządnych narodów” – stwierdził na antenie Polskiego Radia prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Zobacz również: Mazurek zmiażdżył Bońka tym pytaniem! Prezesa PZPN zamurowało

Premier podkreślił także, że już teraz nasz kraj pragnie pomóc Białorusinom. Udostępnione zostały szpitale dla poszkodowanych w protestach, a także tych którzy przeszli tortury ze strony służb rządowych. Wysłaliśmy także pomoc humanitarną dla potrzebujących.

“Również wspieramy ich przekazywaniem prawdziwych informacji, przekazywaniem prawdy o tym, co dzieje się na Białorusi. Białoruś musi być wspierana przez UE, dlatego jeszcze w sierpniu wnioskował o zwołanie specjalnego posiedzenia Rady Europejskiej w sprawie Białorusi i zostało ono bardzo szybko zwołane” – dodał premier Morawiecki.

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Kowalewski ostro zaatakował PiS! Padły nikczemne i mocne słowa

Joanna Scheuring-Wielgus straci immunitet? Tym razem ma poważne kłopoty

Wałęsa usłyszał wyrok sądu! Puściły mu nerwy. Od tego nie ma odwołania

, , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *