Polacy będą bez wyjścia. Decyzja zapadnie lada chwila

Udostępnij:

Adam Bielan stwierdził ostatnio, że to czy powstanie w Polsce nowe województwo to tylko kwestia czasu, rząd PiS od dłuższego czasu rozważa taką możliwość.

Europoseł PiS Adam Bielan był w tę środę gościem w TVP1. Polityk postanowił wypowiedzieć się w sprawie pomysłu partii rządzącej na nowy podział administracyjny kraju. Chodzi o podział Mazowsza na dwa województwa. Stolica kraju miałaby zostać wydzielona z województwa mazowieckiego i stanowić odtąd odrębne województwo warszawskie. Według Bielana takie rozwiązanie jest jedynym rozsądnym wyjściem z sytuacji jaka teraz panuje na Mazowszu.

Czytaj też: Cejrowski walnął prosto z mostu co myśli o Tusku!To poszło w TVP

Adam Bielan (PiS): Nowe województwo powstanie, rząd myśli o tym od jakiegoś czasu

“Uważam, że to jedyne możliwe rozwiązanie, żeby przyspieszyć rozwój takich miast jak Radom, Siedlce, Ostrołęka, czy również bardzo bogaty, dzięki obecności Orlenu, Płock” – zaznaczył podczas rozmowy w TVP1 Adam Bielan.

Zobacz również: Mazurek zmiażdżył Bońka tym pytaniem! Prezesa PZPN zamurowało

Według europosła Prawa i Sprawiedliwości, Warszawa jako część Mazowsza ogranicza rozwój innych miast w rejonie, dlatego od dawna jest za utworzeniem odrębnego województwa warszawskiego.

“To jest rzecz absolutnie najważniejsza, bez której nie otrzymamy środków europejskich po 1 stycznia roku 2021 – dlatego cały czas naciskam na polski rząd, na naszych negocjatorów, którzy negocjują finalne wersje budżetu, a przede wszystkim na Komisję Europejską” – przekonywał dalej Bielan.

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Kowalewski ostro zaatakował PiS! Padły nikczemne i mocne słowa

Joanna Scheuring-Wielgus straci immunitet? Tym razem ma poważne kłopoty

Wałęsa usłyszał wyrok sądu! Puściły mu nerwy. Od tego nie ma odwołania

, , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *