Pilny komunikat MZ do wszystkich Polaków! Zmiana już obowiązuje. Musisz to wiedzieć

Udostępnij:

Ministerstwo zdrowia wydało własnie za pomocą serwisu Twitter ważny komunikat, przypominają o tym, że w życie weszła niedawno zmiana zasad. Warto się z nim zapoznać, gdyż może dotyczyć każdego z nas.

W środę rano ministerstwo zdrowia wydało ważny komunikat, który warto przeczytać, gdyż może dotyczyć każdego z nas. Za pomocą Twittera resort zdrowia przekazuje codziennie jak wygląda stan epidemiologiczny w kraju. Tym razem postanowili przypomnieć o tym, że niedawno weszła w życie ważna zmiana. Z dniem 2 września zmieniła się długość przymusowej izolacji w domach obywateli u których wykryto koronawirusa.

Czytaj też: Morawiecki własnie podjął pilną decyzję. Obowiązuje wszystkich. Wchodzi nagle

Ministerstwo zdrowia komunikat: przypominają, że w życie weszła zmiana zasad

“Przypominamy, że od 2.09. obowiązują nowe zasady dotyczące izolacji domowej pacjentów z koronawirusem.” – można wyczytać w poście zamieszczonym na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia w serwisie Twitter.

Zobacz również: Niepokojące wieści o Kaziku. Media właśnie to opublikowały

Jak można wyczytać już na rządowej stronie wprowadzone zmiany będą obowiązywały tylko w rejonach, w których wprowadzone zostały żółte, a także czerwone strefy. Na ten moment są to: powiaty pajęczański w województwie łódzkim, limanowski w województwie małopolskim, a także miasto na prawach powiatu Nowy Sącz w województwie małopolskim, które oznaczono jako strefy czerwone. Także powiaty konecki w województwie świętokrzyskim, kłobucki w województwie śląskim, nowosądecki w województwie małopolskim, przeworski w województwie podkarpackim, łowicki w województwie łódzkim, lipski w województwie mazowieckim, również kolski w województwie wielkopolskim, które są strefami żółtymi.

“Od 2 września 2020 r. obowiązują nowe zasady dotyczące:kwarantanny (odosobnienie osoby zdrowej, z powodu narażenia na zakażenie), izolacji (odosobnienie osoby, której pierwszy wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2  jest dodatni). Izolacja domowa trwa 10 dni, jeżeli u pacjenta nie wystąpiły objawy COVID-19. W przypadku, gdy w czasie izolacji domowej wystąpią objawy koronawirusa, lekarz podstawowej opieki zdrowotnej postanawia o przedłużeniu izolacji, a jej zakończenie może nastąpić nie wcześniej niż po 13 dniach od dnia wystąpienia objawów” – można przeczytać na stronie.

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Kolejny cios dla Polski! Właśnie ujawniono jaka będzie zima w tym roku

Polacy będą bez wyjścia. Decyzja zapadnie lada chwila

Zamach w Polsce?! Szokujące doniesienia! Wiadomo kim są sprawcy

, , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *