W to kłamstwo uwierzyły tysiące! Teraz nie ma żadnych wątpliwości. Eksperci przerwali milczenie

Udostępnij:

Teorie na temat tego, że Nostradamus przepowiedział ataki na WTC 11 września 2001 roku, krążą po sieci od lat. Czy faktycznie przewidział te wydarzenia?

Mija właśnie 19 lat od tragicznych wydarzeń w Nowym Jorku. 11 września 2001 roku w bliźniacze wieże World Trade Center uderzyły samoloty pasażerskie porwane wcześniej przez terrorystów z Al-Kaidy. Kolejny uderzył w Pentagon, a celem czwartego miał być Biały Dom, jednak dzięki odwadze i poświęceniu pasażerów udaremniono poczynania terrorystów na pokładzie. Ceną jednak było życie wszystkich w samolocie. Tragedia spadła na cały świat, dlatego nie trzeba było długo czekać, aż ktoś przypnie do tego mistyczną łatkę. Stąd wzięła się pogłoska, że Michel de Nostredame przewidział wydarzenia, które miały mieć miejsce kilkaset lat w przyszłości.

Czytaj też: Pilne: Jeszcze we wrześniu potężna reforma wchodzi w życie! Media ujawniły plan rządu

Czy Nostradamus przepowiedział ataki na WTC 11 września 2001 roku?

“Dwa stalowe ptaki spadną z nieba na Metropolis. Niebo zapłonie na 45 stopniach szerokości geograficznej. Ogień pojawi się w wielkim nowym mieście. Płomień wystrzeli do góry. Kilka miesięcy później spłyną rzeki krwi.” – tak według internetowej legendy miał brzmieć tekst w, którym francuski uczony miał przewidzieć zdarzenia z 11 września 2001 roku.

Zobacz również: Lech Wałęsa oszalał? Polacy w szoku po tym co napisał

Dla laika, który nie zajmuje się dogłębnie przepowiedniami Nostradamusa brzmią one bardzo realnie i łatwo dopasować do nich ataki na World Trade Center w Nowym Jorku. Jednak jak się okazuje, nie są one prawdziwe.

Większość naukowców zajmujących się tekstami francuza przyznaje, że nigdy nie powstała taka przepowiednia. Powyższy tekst jest najprawdopodobniej zlepkiem różnych zapisków Nostradamusa, a część została, można to założyć z dużą dozą pewności, zmyślona. Można jeszcze dodać, że sam Michel de Nostredame pisał swoje przepowiednie w tetrastychu, w którym ten tekst nie jest napisany.

Źródło: Interia

Polecamy także:

Jackowski ostrzega Polaków. Przerażające słowa o premierze

Na jesień wszystko się zmieni. Władza szykuje gigantyczne zmiany

Boruc zszokował Polaków! Zmiażdżył Bońka. Powiedział wprost co o nim myśli

, , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *