Pilne: Jeszcze we wrześniu potężna reforma wchodzi w życie! Media ujawniły plan rządu

Udostępnij:

Nikt nie spodziewał się, że reforma jaką zapowiedział rząd PiS będzie aż tak poważna, rozmowy z koalicjantami mają już być na ukończeniu. Jakie zmiany nas czekają?

Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna na przełomie września i października rząd ma zaprezentować projekty poważnych reform jakie planuje zacząć wprowadzać w najbliższym czasie. Reforma ma być kompleksowa i objąć wiele obszarów funkcjonowania państwa. Jednak na pierwszy ogień mają pójść zmiany w służbie zdrowia.

Czytaj też: Lech Wałęsa oszalał? Polacy w szoku po tym co napisał

Reforma jaką zapowiedział rząd PiS będzie poważna, rozmowy z koalicjantami są na ukończeniu

“Całość planu powinniśmy zaprezentować razem z rekonstrukcją rządu, czyli na przełomie września i października” – wyznała osoba z rządu w rozmowie z dziennikarzami Dziennika Gazety Prawnej.

Zobacz również: Jackowski ostrzega Polaków. Przerażające słowa o premierze

Cały plan reform ma być w toku ustalania z koalicjantami PiS-u, czyli Porozumieniem Jarosława Gowina, a także Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry. Reforma ma objąć wiele aspektów, a jednym z nich ma być służba zdrowia.

“Jedną z największych zmian ma być upaństwowienie szpitali, czyli odebranie około 250 placówek powiatom i kilkudziesięciu marszałkom” – można wyczytać dalej w Dzienniku.

Swoje obawy przed takim krokiem zaznaczają samorządy, które kwitują takie pomysły stwierdzeniem, że niedługo mogą w ogóle przestać być potrzebne. Prawo i Sprawiedliwość wraz z koalicjantami ma również w planie daleko idące reformy także w innych aspektach funkcjonowania państwa.

Źródło: Pikio

Polecamy także:

Na jesień wszystko się zmieni. Władza szykuje gigantyczne zmiany

Boruc zszokował Polaków! Zmiażdżył Bońka. Powiedział wprost co o nim myśli

Pilny komunikat MZ do wszystkich Polaków! Zmiana już obowiązuje. Musisz to wiedzieć

, , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *